ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

סמסונג חושפת: הסיבות להתלקחות של ה-GALAXY NOTE7

אחרי חקירה ממושכת, סמסונג חושפת היום את הסיבות לפיצוצים במכשיר ה-Galaxy Note 7, ששיווקו הופסק לחלוטין בעקבות האירועים. מיד לאחר שהתפוצצה הפרשה, סמסונג יצאה ב-Recall שבו קראה למשתמשי Note7 להחליף את המכשיר שלהם באחד אחר, לכאורה Note7 תקין. אך מהר מאוד התברר גם כי ה-Note7 "המתוקן" עולה באש ומתפוצץ בצורה נרחבת.

סמסונג מציינת כי הסיבות שגרמו להתחממות יתר (ולעיתים דליקה) במכשיר ה-Note7 ובמכשיר ה-Note7 "המתוקן" שונות. בשני המכשירים החברה מצאה פגמים בסוללות. לא נלאה אתכם בפרטים הטכניים, אך נציין בקצרה כי במכשיר המקורי, חלק פנימי בסוללה התעקם כך שנגרם קצר חשמלי אשר הוביל להתחממות יתר. במכשיר "המתוקן" היה פגם בייצור של הסוללה ולא בתכנון של המכשיר. במכשירים "המתוקנים" סמסונג השתמשה בספק סוללה אחר וייתכן כי הלחץ לייצור מהר הוביל לכשל הייצור.

סמסונג ציינה כי 700 עובדים עסקו בחקירת הבעיות ב-Note7. החברה השתמשה ביותר ב-200,000 מכשירי Note7 לטובת ניסויים ובדיקות ולמעלה מ-30,000 אלף מכשירים. בסמסונג הודיעו כי פיתחו גישת בדיקות חדשה, המבוססת על 8 נקודות בדיקה, שלדעתה יימנע בעתיד מקרים כמו Note7.

על פי ההערכות, סמסונג לא תכריז על ה-Galaxy S8 החדש בפברואר בברצלונה, אלא תקיים השקה מאוחרת באפריל. זאת, על מנת שתוכל להעמיק עם בדיקת המכשיר הבא בטרם היא משיקה אותו. במקביל, דווח היום כי סמסונג צפויה להמשיך את השימוש במותג Note, כך ששנה הבאה, סמסונג צפויה להכריז על Note8.