ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

עדכון קל: אפל משחררת עדכון גירסה מינורי IOS 10.2.1

חברת אפל החלה הערב להפיץ את iOS 10.2.1 – עדכון גירסה מינורי למכשירים הניידים שלה. מדובר בעידכון קל וזניח יחסית, שנועד בעיקר לתקן באגים ולשפר את ביצועי המכשיר. במקביל החברה הפיצה עדכונים מינוריים גם למערכת ההפעלה macOS ולמכשירי Apple TV המריצים את מערכת ההפעלה tvOS (מכשירי דור 4 בלבד). לאחרונה נפוצו שמועות כי אפל תוציא בקרוב גירסת ביניים נוספת – iOS 10.3, אשר תציע תכונה חדשה של "מצב קולנוע" (Theater Mode), המתאימה את המכשיר לשימוש בשעת צפייה בסרט בחשכה (לא במכשיר). מצב שכזה, לכאורה, אמור להכהות את תפריטי המכשיר הלבנים כך שלא יהיו בוהקים בחושך ויפריעו לצופים אחרים בקולנוע. ייתכן כי תכונה זו תישמר לגירסה המג'ורית iOS 11 שאמורה לצאת בספטמבר.

איך מבצעים את השדרוג לגירסה החדשה?

ניתן לעדכן לגירסה החדשה ישירות מתוך המכשיר (מסך "הגדרות" > "כללי" > "עדכוני תוכנה") וללא צורך בחיבור של המכשיר למחשב. הורדת העדכון מתוך המכשיר יכולה להתבצע בחיבור WiFi בלבד ותהליך ההורדה וההתקנה של העדכון יכול להימשך דקות ארוכות. בנוסף, על מנת לבצע את עדכון הגירסה מתוך המכשיר, יש צורך בשטח אחסון פנוי – לטובת ההורדה וההתקנה של הגירסה החדשה. ניתן לבצע את העדכון רק אם הסוללה שלכם טעונה ביותר מ-50% או כאשר המכשיר מחובר למטען.

משתמשים שאין ברשותם מספיק שטח אחסון במכשיר לטובת הורדה של העדכון מ"האוויר", יידרשו לחבר את המכשיר לתוכנת ה-iTunes כדי לבצע את השדרוג לגירסה החדשה. לשדרוג המכשיר באמצעות iTunes יש לעדכן את תוכנת ה-iTunes לגירסה העדכנית ביותר – מתוך תוכנת ה-iTunes או ע"י הורדת התוכנה מחדש מאתר אפל. שדרוג הגירסה או כל פעולה אחרת המתבצעת במכשיר היא באחריות המשתמש בלבד ומערכת פוקט לא לוקחת אחריות על כל נזק שעלול להיגרם.

מומלץ לגבות את המכשיר

למרות ששדרוג הגירסה אינו מוחק את תוכן המכשיר (בהליך עדכון ולא שחזור), מומלץ לפני השדרוג לגירסה החדשה לבצע גיבוי מלא של המכשיר – למקרה שהשדרוג ייכשל. יש לבצע את השדרוג במחשב הראשי, שבו מתבצע הסנכרון של האייפון באמצעות הגירסה העדכנית של iTunes, אותה ניתן להוריד מאתר אפל.

ביצוע של שדרוג הגירסה במחשב אחר עלול להוביל למחיקה של תכנים, לרבות ספריית המוסיקה השמורה במכשיר. ניתן לבצע גיבוי של המכשיר באמצעות תוכנה ה-iTunes או באמצעות שירות הענן iCloud, אך שירות הגיבוי של iCloud אינו מבצע גיבוי מלא ולרוב מצריך הגדלה של נפח האחסון בשירות iCloud.

שימו לב: משתמשים עם מכשיר "פרוץ" צריכים להמתין

כמו כן, משתמשים אשר "פרצו" את המכשיר שלהם או תלויים ב"פריצה" כדי להשתמש במכשיר, נדרשים להמתין ולהימנע משדרוג המכשיר עד למועד שבו תצא "פריצה" מתאימה לגירסה החדשה. נכון להיום, אין "פריצה" מתאימה לגירסה החדשה ולא ברור כמה זמן ייקח עד שהיא תשוחרר.