ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

אפל תחשוף את הגירסה החדשה של iOS ב-5 ביוני

חברת אפל תפתח ב-5 ביוני את כנס המפתחים השנתי שלה, ה-WWDC, אשר יערך השנה בסן חוזה, דקות ספורות ממבנה המשרדים החדש של אפל ("החללית"). במסגרת הכנס, אפל צפויה לחשוף את הגירסה הבאה של מערכת ההפעלה הסלולרית iOS. מבחינה המספורית, הגירסה החדשה אמורה לקבל את השם iOS 11, אך ייתכן כי באפל יחליטו למתג את המערכת החדשה באמצעות שם שיווקי כפי שהיא ממתגת את גירסאות macOS על שם מקומות בקליפורניה. בכנס אפל גם צפויה להציג גירסאות חדשות של כל הפלטפורמות שלה macOS למחשבי מק, WatchOS לשעוני אפל ו-tvOS למכשירי אפל TV (דור 4 ומעלה).

על פי ההערכות, אפל תציג דגם מרוענן של מכשיר ה-Apple TV, אשר יכלול סוף סוף תמיכה ברזולוציית 4K. מעבר לתמיכה ב-4K, הדגם החדש לא צפוי להציע חידושים מהותיים נוספים. ייתכן כי באפל תשיק ביוני גם מחשבי מק או אייפדים חדשים, אך אין לכך אישור רשמי. יכול מאוד להיות שאפל תבחר להציג אייפד חדש עוד במהלך החודשיים הקרובים.

מערכת ההפעלה iOS 11 תוצע בגירסת בטא ראשונית למפתחים ביוני ואילו הגירסה הסופית שלה תופץ כנראה רק בספטמבר, עם השקתם האייפונים החדשים (כמו בכל שנה). לא ברור אילו חידושים תכלול גירסת iOS 11, אך ייתכן כי גירסה זו תכלול שינויים מהותיים יותר בהשוואה לשנים קודמות, לרבות שינויים בממשק, שנותר מאוד דומה לאורך כל שנות המערכת.