ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

TCL חושפת מכשיר בלקברי חדש KEYone; האנדרואיד המאובטח ביותר?

חברת TCL, אשר רכשה מחברת בלקברי העולמית את הזכויות לייצור מכשירי בלקברי, מציגה בברצלונה מכשיר בלקברי ראשון מאז עברה אחריות המותג אליה. המכשיר החדש, אשר נקרא KEYone, מצויד במקלדת המפורסמת של בלקברי ומעוצב עם מסגרת אלומיניום וגב רך למגע. המכשיר מריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 7.1 ("נוגט") בשילוב עם אפליקציית BlackBerry DTEK המנטרת את פעילות המכשיר ודואגת להגן על המכשיר ולהתריע על סכנות בתחום האבטחה. היצרנית גם שילבה במעבד מפתחות אבטחה. מקלדת המכשיר כוללת תאורה אחורית (backlit) להקלדה בתאורה נמוכה ותמיכה במחוות מגע (אפשר לגלול במגע של המקלדת). כמו כן, החברה שילבה קורא טביעות אצבע ביומטרי במקש הרווח.

ה-KEYone, הוצגת בגירסה ראשונית תחת השם Mercury והוא כולל מסך 4.5 אינץ' ברזולוציה של 1620×1080 פיקסלים (כמעט 1080p) עם זכוכית Gorilla Glass 4, מצלמת 12 מגה-פיקסל עם חיישן Sony IMX378, מעבד Qualcomm Snadragon 625 (לא המהיר ביותר אך סביר), סוללת 3505mAh עם תמיכה ב-QuickCharge 3.0 להטענה מהירה, 3GB זיכרון RAM, זיכרון פנימי לאחסון בנפח 32GB, מחבר USB-C להטענה והעברת נתונים.

בחודש דצמבר רכשה חברת TCL, יצרנית הסלולר הסינית אשר עומדת מאחורי מכשירי הסלולר של המותג Alcatel, את הזכויות הגלובליות לייצור מכשירי סלולר תחת המותג בלקברי. למעשה, חברת בלקברי הקנדית החליטה להפסיק לייצר מכשירים ולהתמקד בפיתוח וקידום התוכנה והשירותים שלה. TCL מצידה היא זו שתייצר ותשווק את המכשירים ברחבי העולם, למעט מספר מדינות ספורות (כמו נפאל, אינדונזיה, הודו וכו'), שהוחרגו מהעסקה בין בלקברי ל-TCL.

ה-KEYone ישווק בעולם החל מחודש אפריל במחיר רשמי של 599 אירו (או 549 דולר). בשלב זה, לא ברור האם ומתי הוא ישווק גם בישראל.