ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

יצרנית הסלולר Meizu מציגה טכנולוגיית הטענה מהירה: 100% הטענה ב-20 דקות בלבד

יצרנית הסלולר הסינית Meizu, המשווקת את מכשירי באמצעות רשת "באג", חשפה בברצלונה טכנולוגיה חדשה להטענה מהירה העונה לשם "Super mCharge". טכנולוגיה זו מאפשרת לטעון סמארטפון בצורה מלאה בתוך 20 דקות בלבד. מדובר בהטענה של סמארטפון ממוצע עם סוללת 3000mAh (קיבולת נפוצה כיום) מ-0% ל-100%.

מייזו למעשה עושה שימוש במטען ייחודי 55W המספק למכשיר אנרגיה בהיקף הדומה למחשבים ניידים. בחברה מציינים כי הטכנולוגיה בטוחה מאוד ושומרת על טמפרטורה מקסימלית של 39 מעלות צלזיוס. לשם השוואה, טכנולוגיית QuickCharge 3.0 של חברת Qualcomm, מחממת את הסוללה עד לרמה של 44 מעלות. לטענת החברה, הטכנולוגיה גם לא פוגמת משמעותית באורך החיים של הסוללה, אשר שומרת על קיבולת של 80% אחרי 800 מחזורי טעינה (מחזורי פריקה והטענה מלאה), המאפשר לשמור על אורך החיים של הסוללה לתקופה העולה על שנתיים.

הסיכוי שנראה השנה מכשירי Meizu עם טכנולוגיית Super mCharge הוא נמוך. ככל הנראה, מכשירים ראשונים עם הטכנולוגיה חדשה יגיעו לשוק רק בשנה הבאה. גם לישראל מכשירים כאלו צפויים להגיע כאשר אלו יושקו בעולם ע"י מייזו.

בעולם, מוצעות לא מעט טכנולוגיות להטענה מהירה, כאשר הנפוצה והמוכרת ביותר היא QuickCharge של חברת Qualcomm האמריקאית, הנפוצה לרוב בסמארטפונים המצוידים במעבדי Qualcomm. טכנולוגיית QuickCharge 3.0 הנוכחית של קוואלקום מציעה הטענה של סמארטפון ממוצע מ-0% לעד 80% בכ-40 דקות (הנתון בפועל משתנה בהתאם לקיבולת הסוללה). טכנולוגיית ה-QuickCharge 4.0 החדשה, שצפויים להגיע בקיץ הקרוב למכשירים ראשונים, תציע הטענה של סמארטפון ממוצע מ-0% ל-50% ברבע שעה בלבד.

גם יצרנית המעבדים הסלולריים הטאיוואנית MediaTek, היריבה הגדולה של Qualcomm, הציגה טכנולוגיה להטענה מהירה Pump Express המציעה הטענה של סמארטפון ממוצע מ-0% ל-70% בתוך 20 דקות (בתיאוריה). יצרנית הסלולר OPPO הסינית מציעה הטענה מהירה בטכנולוגיה קניינית הנקראת VOOC המאפשרת הטענה מ-0% לעד 75% ב-30 דקות (תלוי בקיבולת הסוללה), אך בשנה שעברה היא הציגה את טכנולוגיית הטענה מהירה יותר – Super VOOC, המאפשרת הטענה מלאה (מ-0% ל-100%) של סוללת 2500mAh ב-15 דקות בלבד. למכשירים רבים יש סוללות בקיבולת גבוהה בהרבה (מעל 3000mAh) וכרגע OPPO עדיין לא השיקה סמארטפון עם טכנולוגיית Super VOOC, מה שגם מכשיריה אינם משווקים בישראל. גם OnePlus, חברה אחות של OPPO, מציעה במכשירים החדשים שלה את טכנולוגיית ההטענה המהירה Dash המציעה הטענה מלאה של סוללת ה-OnePlus 3 בכ-70 דקות.

ניתן להניח כי בתוך 3 שנים מרבית הסמארטפונים יציעו טכנולוגיה כזו או אחרת להטענה מהירה, אך השוני הטכנולוגי עלול ליצור חוסר סטנדרטיזציה בתחום המטענים. אולי מרביתם יעשו שימוש במחבר ה-USB-C, אך משתמשי מייזו לדוגמא יזדקקו למטען המהיר של מייזו ולא יוכלו להיעזר במטען מהיר של חברה מתחרה. אנחנו מקווים כי אחד מגופי התקינה ירים את הכפפה ויקדם תקן אחיד להטענה מהירה. עד אז שזה ייקרה, אנחנו כנראה כבר נעבור להטענה אלחוטית שתייתר את כל הפיתוחים הללו.