ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

שיאומי מכריזה על מעבד סלולרי בפיתוח עצמי – Surge S1

יצרנית הסלולר הסינית Xiaomi (שיאומי), המוכרת כיום בזכות במכשירי ה-Redmi Note 3\4 וה-Mi 5 שלה, הכריזה על כניסתה לתחום המעבדים הסלולריים באירוע מיוחד בבייג'ינג, אשר התקיים במקביל לתערוכת הסלולר בברצלונה. החברה הציגה מעבד ראשון פרי-פיתוחה. אשר צפוי לשמש להפעלת דגמי הסלולר הבאים שלה. המעבד החדש, אשר ייקרא Surge S1, מיועדת בעיקר למכשירי ביניים ומטה. הוא מציע 8 מעבדי Cortex A53, כאשר 4 מתוכם במהירות 2.2GHz (לביצועים גבוהים) ו-4 נוספים במהירות 1.4GHz (לשימושים בסיסיים ומצב המתנה).

הדגם הראשון בסדרת המעבדים החדשה של שיאומי יתחרה בעיקר ב-Snapdragon 430 של Qualcomm האמריקאית, ה-Kirin 650 של וואווי, ה-Exynos 7580 של סמסונג וה-6738T של חברת MediaTek. כלומר, אילו היינו מחלקת את תחום המעבדים על פי סדרות ה-Snapdragon (הממותגים תחת המספורים 2XX, 4XX, 6XX ו-8XX) המעבד החדש נמצא בדרגה של 2 מתוך 4 כאשר 4 היא דרגת המעבדים בעלי הביצועים הגבוהים ביותר. לא מדובר במעבד חזק במיוחד והוא בעיקר מיועד לסמארטפונים בינוניים ומטה. בחברת שיאומי טוענים כי ביצועי המעבד (CPU) דומים ל-Snapdragon 625, אך ייתכן כי מדובר ביצועיו בפועל דומים ל-SD 430.

ההחלטה של שיאומי לצאת לדרך עצמאית בתחום המעבדים מעידה על השאיפות הגדולות של החברה כיצרנית סלולר. כיום, שיאומי נחשבת במובנים רבים ליצרנית הסלולר הרביעית בגודלה בעולם (על פי מרבית הנתונים האחרונים). בינתיים, רק אפל, וואווי וסמסונג מפתחות בעצמן מעבדים למכשירי הסלולר שלהן – יתר החברות עושות שימוש במעבדים של Qualcomm או MediaTek.

בהמשך צפויה החברה להציג גם את המעבד החזק שלה, אשר הוזכר בדיווחים רבים תחת השם V970 (בעוד שמעבד ה-S1 כונה V670).

החברה גם הציגה סמארטפון ראשון העושה שימוש במעבד החדש, ה-Mi 5c, אשר כולל 3GB RAM, נפח אחסון 64GB, מסך 5.15 אינץ', סוללת 2860mAh, מצלמה אחורית 12 מגה-פיקסל, קורא טביעות אצבע קדמי ואנדרואיד 7.1. למעשה, ה-Mi 5c הוא מעין גירסה מוחלשת של מכשיר הדגל הנוכחי שלה Mi 5s.