ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

הוט מובייל משיקה חבילות חדשות עם מחיר קבוע ל-3 שנים; האם הן משתלמות?

חברת הוט מובייל משיקה חבילות סלולר חדשות המציעות מחיר קבוע ל-3 שנים: חבילת 7GB במחיר של 39 ש"ח, חבילת 12GB עם 500 דקות לחו"ל במחיר של 49 ש"ח וחבילת "גלישה חופשית" (100GB) עם 1,000 דק' לחו"ל במחיר של 65 ש"ח. שיחות לחו"ל ליעדים נייחים נבחרים (ארה"ב וקנדה כולל ניידים). לקוחות קיימים של הוט מובייל יוכלו לעבור לחבילות החדשות באתר החברה – ללא תשלום ״דמי מעבר״.

הוט מובייל ממשיכה לשווק את חבילות הדגל הרגילות שלה (המציעות מחיר נמוך לשנה הראשונה) במקביל לחבילות החדשות. זה כולל את חבילת ה-6GB הבסיסית, שעלותה 35 ש"ח לחודש למשך שנה, חבילת 10GB במחיר של 45 ש"ח לחודש ואת חבילת "הגלישה החופשית" (100GB) הנמכרת ב-49 ש"ח לחודש, לתקופה של שנה.

לכאורה, הוט מובייל מציעה ללקוחות להוסיף קצת כסף, לקבל תוספת גלישה קטנה (בהשוואה לחבילות השנה 6GB\10GB) ולקבל מחיר יציב לתקופה ארוכה של 3 שנים במקום שנה אחת בלבד. אך מחירי הסלולר משתנים כל הזמן וחבילות חדשות, עם נפחי גלישה מוגדלים, יוצאות לשוק כל חודש. לא בטוח שעוד שנתיים 7GB נפח גלישה יספיקו לכם ואז כנראה ממילא תצטרכו להחליף חבילה או לעבור חברה. חבילת סלולר עם 6-8GB עולה בשוק כ-30 ש"ח ולא בטוח ששווה לכם לשלם סתם עוד עשרה שקלים בשביל להבטיח לעצמכם מחיר שהוא ממילא גבוה ממחירי השוק.

בתום 3 שנים, המחיר החודשי מתייקר משמעותית. חבילת ה-7GB תעלה בתום 3 שנים 89 ש"ח לחודש, חבילת 12GB תעלה בתום 3 שנים 99 ש"ח לחודש ואילו חבילת "גלישה חופשית" (ל-3 שנים) תעלה בתום 3 שנים 119 ש"ח לחודש. אבל גם החבילות "הרגילות", המציעות מחיר מבצע לתקופה של שנה, מתייקרות משמעותית. חבילת ה-6GB ב-35 ש"ח (בשנה הראשונה) תעלה בתום שנה 79 ש"ח, חבילת ה-10GB שעלותה 45 ש"ח בשנה הראשונה תעלה בתום שנה 90 ש"ח ואילו ה"גלישה חופשית" שעלותה 49 ש"ח תעלה בתום שנה 99 ש"ח.

הוט מובייל מנסה לרכוב את על החשש (הלא מבוסס) של חלק מהציבור מעליית מחירי הסלולר. לכאורה, בעקבות מכירת גולן טלקום לאלקטרה (שעדיין לא אושרה) גורמים רבים בשוק מעריכים כי מחירי הסלולר רק יעלו. אך באופק נמצאת חברת אקספון שצפויה להיכנס בחודשים הקרובים לשוק הסלולר ולשמש כשחקנית חדשה שתוכל לסייע לקידום התחרות. ההערכות הן שהמבצע של הוט מובייל נולד בעקבות המבצע המתמשך של גולן טלקום, המציע מחיר קבוע לתקופה של שנתיים ("הקפאת מחיר"), אך במקרה של גולן, המחיר נמוך בהרבה (25 ש"ח לחבילת 6GB).

החבילות החדשות של הוט מובייל מתאימות ללקוחות שרוצים שקט נפשי בחשבונית ולא מעוניינים לרדוף אחרי המבצעים הטובים ביותר בשוק. מרבית המבצעים בשוק מוגבלים לשנה ולא מעט לקוחות שוכחים לעדכן מבצע בתום השנה הראשונה, כך שהם סובלים מהתייקרות דרמטית במחיר החודשי, לעיתים פי 2 ו-3 ממחיר השנה הראשונה. הצורך לעדכן מבצע לעיתים מחייב תשלום "דמי מעבר" או התעסקות במעבר לחברת סלולר אחרת.