ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

וואווי משיקה בישראל 3 סמארטפונים בסדרת ה-Mate 9

חברת וואווי משיקה בארץ את ה-Mate 9 – סדרה של 3 סמארטפונים מתקדמים: ה-Mate 9, ה-Mate 9 Pro וה-Mate 9 Porsche Design. המכשירים הושקו בעולם בדצמבר האחרון, כך שמדובר בהשקה מעט מאוחרת ביחס לעולם. בחברה טענו היום כי החברה החליטו על השקת ה-Mate 9 בישראל, בין השאר, בעקבות פניות מצד צרכנים.

דגם ה-Mate 9 (הרגיל) כולל מסך IPS LCD בגודל 5.9 אינץ' וברזולוציית Full HD, זיכרון RAM 4GB עם 64GB נפח אחסון. דגם ה-Mate 9 Pro מצויד במסך AMOLED בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית QHD, זיכרון RAM בנפח 4GB עם 64GB אחסון (לא בארץ) או 64GB RAM בשילוב עם 128GB אחסון (הגירסה שתשווק בישראל). דגם ה-Mate 9 Porsche הוא גירסה מיוחדת של ה-Mate 9 Pro עם 256GB אחסון ו-6GB RAM.

כל הדגמי ה-Mate 9 מצוידים בסוללת 4000mAh, מצלמה אחורית עם עדשה כפולה 20 מגה-פיקסל ו-12 מגה-פיקסל עם מייצג תמונה אופטי (בשיתוף פעולה עם Leica), מעבד Kirin 960 המהיר של HiSilicon (חברת בת של Huawei), מצלמה קדמית 8 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.9, מחבר USB Type C, תמיכה בהטענה מהירה SuperCharge,

ה-Mate 9 יושק בארץ בצבע כסוף במחיר רשמי של 3,399 ש"ח ואילו ה-Mate 9 Pro יושק בצבע כסוף וגם בצבע זהב (בכמות מוגבלת) במחיר של 3,949 ש"ח (לדגם ה-128GB). ה-Mate 9 וה-Mate 9 Pro יימכרו בישראל החל מיום ראשון הקרוב ברשתות שיווק וחנויות כמו KSP, אייבורי, באג, מחסני חשמל, GoMobile וכו'. דגם ה-Mate 9 Porsche ישווק רק בא.ל.מ דיוטי פרי במחיר של 1,349 דולר.

מכשירי ה-Mate 9 הם ה"פאבלטים" היקרים ביותר שוואווי השיקה בישראל, אחרי שה-Mate S וה-Mate 8 הושקו במחירים הנמוכים מ-3,000 ש"ח. להערכתנו, בוואווי החליטו לצמצם את את התקציב השיווקי של החברה, אשר שימש בין השאר לסבסוד המכשירים כחלק מאסטרטגיית חדירה. כעת, עם תג של מחיר של 3,400-3,949 ש"ח, לא בטוח שוואווי תצליח למכור מכשירים כמו בעבר. בחברה כנראה ממילא לא מצפים למכור יותר מדי מכשירים, שכן מדובר במוצרי נישה יוקרתיים. מכשיר הדגל, ה-P10, יושק בישראל במהלך או לאחר חג הפסח ומחירו צפוי להיות נמוך מ-3,000 ש"ח, בדומה למכשיר ה-P9.

לקוחות אשר יירכשו את מכשירי ה-Mate 9 (מיבוא רשמי) ייזכו מיהבואנית הרשמית "אלפא טלקום" לשירות VIP – תיקון עד הבית. השירות יוצע גם אם במקרה שהנזק הוא באחריות הלקוח (תיקון בתשלום) ולא רק במקרים המכוסים תחת אחריות יצרן. במקרה של נזק לקוח, הלקוח ישלם על פי מחירון התיקון במעבדה – ללא תוספת עבור שירות התיקון בבית.

בחודשים האחרונים רכשה קבוצת אלקטרה כ-70% מחברת "אלפא טלקום", היבואנית הרשמית של Huawei בישראל. לא ברור כיצד הרכישה תשפיע על החברה, אך להערכתנו, אלקטרה תבקש לנהל את אלפא ביתר קפדנות, בעיקר כדי להצדיק את הרכישה ולהוביל את החברה לפסים חיוביים. בינתיים, אלפא טלקום והמותג וואווי עדיין נמצאים בתקופה ההחדרה, כך שהשקעה רבה מצד היצרנית והיבואנית עדיין נדרשת.