ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

ספקית האינטרנט 099 מציעה חבילת גישה לאינטרנט (ספק) במחיר הנמוך בישראל

ספקית האינטרנט הקטנטנה מירושלים 099 (פרימו תקשורת) משיקה מבצע חדש שבמסגרתו היא מציעה חבילת ספק (גישה לאינטרנט ISP בלבד) במחיר של 17 ש"ח. המבצע מתייחס למהירויות 15 מגה, 40 מגה ו-100 מגה. לקוחות המצטרפים למבצע יהנו ממחיר של 17 ש"ח לתקופה של שנה. אקספון 018 מציעה מבצע דומה, אך במחיר של 18 ש"ח (לכל המהירויות, כולל 200 מגה). ספקית האינטרנט HOTnet אומנם מציעה מחיר חודשי של 20 ש"ח לחודש, אך הנרשמים באתר זוכים ל-3 חודשי חינם, כך שבחישוב שנתי (של השנה הראשונה) המחיר הממוצע צונח ל-15 ש"ח.

099 היא ספקית אנונימית יחסית ששמה זכה לתודעה מסוימת בזכות מבצעי הבאנדל של בזק, אשר הביאו לחברה לקוחות חדשים. כעת, 099 החליטה לצאת בשיווק עצמאי, אולי מתוך חשש כי בזק תפסיק או תאולץ להפסיק לשווק מבצעי באנדל המשלבים ספק ותשתית. אפשר להניח כי חלק מלקוחות 099, אשר הצטרפו אליה במסגרת באנדל של בזק, לא ממש "בחרו" בה, אלא קיבלו אותה כספק לבחירה במעמד ההצטרפות עם נציג בזק.

בתקשורת עלו שאלות רבות באשר לספקית האינטרנט 099, לרבות זהות בעליה, כוונותיה ומערכת היחסים העסקית שלה בזק. היו שהעריכו כי בזק לכאורה השתמשה ב-099 ככלי לעקוף את הרגולוציה הנוגעת למבצעי באנדל, מתוך מטרה להחליש חברות תקשורת אחרות כמו פרטנר (012) וסלקום (נטוויז'ן). ככל הנראה, החברה נמצאת בבעלותם או מנוהלת ע"י גורמים מהמגזר הערבי, על אף שהחברה פונה מבחינה שיווקית לקהל הרחב ואתר האינטרנט שלה מוצע ב-3 שפות (עברית, ערבית ואנגלית).