ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

אפל מכריזה על מהדורה מיוחדת של האייפון 7 בצבע אדום – למען המאבק באיידס (RED); חושפת אייפד מעודכן

חברת אפל חושפת צבע חדש (שישי במספר) של האייפון 7 והאייפון 7 פלוס: אדום. הצבע החדש מושק כחלק מציון עשור לשיתוף הפעולה של אפל בקמפיין (PRODUCT(RED של יוזמת RED. במסגרת הקמפיין, חברות גדולות כמו אפל, נייקי, אמריקן אקספרס, גאפ ועוד מציעות מוצרים או שירותים במהדורה מיוחדת (בדר"כ בצבע אדום), שחלק מהרווחים המופקים מהם מועברים כתרומה למאבק במחלת האיידס. הצבע האדום יוצע רק בנפחים 128GB ו-256GB (בדומה לצבע השחור המבריק JetBlack) ולא בנפח הבסיסי 32GB – צעד שיהפוך את הצבע הזה ליקר ויוקרתי יותר. חלקו הקדמי של המכשיר יהיה בצבע לבן, כך שיהיה להבחין בצבעו האדום של המכשיר עם כיסוי שאינו שקוף.

יוזמת RED מנוהלת כיום ע"י ארגון בינלאומי ללא מטרת רווח העונה לשם ONE, המעביר 100% מהתרומות המתקבלות מהקמפיין לקרן העולמית למאבק באיידס, שחפת ומלריה (גוף עצמאי בינלאומי). נכון להיום, אפל היא החברה שתרמה הכי הרבה כסף במסגרת הקמפיין, עם תרומה מצטברת של כ-130 מיליון דולר (מתוך סך כולל של 465 מיליון דולר תרומות RED) מאז החלה מעורבות אפל בקמפיין לפני עשור. אפל שיווקה בעיקר אייפודים ואביזרים ממותגי RED אך ההצטרפות של האייפון, מנוע ההכנסות הגדול ביותר של אפל, תוכל להגדיל בצורה משמעותית את התרומות. לא ברור כמה אחוזים מהרווח שאפל מפיקה מאותם "מוצרי RED" היא מעבירה כתרומה, אך ביוזמת RED מציינים כי החברות מעבירות "עד 50% מהרווח" ולא את כולו.

האייפון 7 והאייפון 7 פלוס בצבע אדום (128GB\256GB בלבד) יהיו זמינים לרכישה החל מיום שישי הקרוב, ה-24 במרץ, בכ-40 מדינות ראשונות כמו ארה"ב, הולנד, איטליה, סין, צרפת, בריטניה, ספרד, תאילנד, שבדיה, שוויץ, סינגפור, גרמניה, יפן, דרום קוריאה, הונג-קונג, קנדה, בלגיה ועוד. מכירת המכשירים במדינות נוספות כמו ברזיל, טורקיה, הודו וכו' תחל במהלך חודש אפריל. ככל הנראה, האייפונים האדומים יגיעו גם לישראל במהלך אפריל (בהתחלה בכמויות מוגבלות), במידה ומי ומהמשווקים המקומיים יירצה להציעם. מחירם בארץ יהיה גבוה בגלל שהדגמים האדומים של האייפון 7\7 פלוס יהיו זמינים רק בנפחי 128GB ו-256GB, היקרים מלכתחילה.

החברה גם הודיעה שתתחיל למכור את האייפון SE עם נפח אחסון כפול של 32GB ו-128GB באותם מחירים שמכרה את דגמי ה-16GB וה-64GB. החברה גם תציע את האייפון SE בצבע אדום בשני הנפחים החדשים.

במקביל, אפל חשפה כיסויים חדשים, קולקציית רצועות חדשות ל-Apple Watch ודגם אייפד 9.7 אינץ' חדש (אשר ייקרא פשוט "iPad") ויחליף את ה-iPad Air 2. הדגם החדש כולל שיפורים קלים בלבד כמו שדרוג המעבד ל-Apple A9 (במקום A8X). החברה תציע אותו בארה"ב במחיר של 329 דולר (לדגם ה-WIFI בנפח 32GB), הוזלה של 70 דולר בהשוואה ל-iPad Air 2. הגירסה הסלולרית בנפח 32GB תימכר ב-459 דולר. הדגם המעודכן יהיה לאייפד 9.7 אינץ' הזול ביותר של אפל. מסיבה לא ברורה, הדגם המעודכן עבה יותר מה-iPad Air 2 בכ-20%, כך שהם לא תואמים מבחינת מידות. האייפד החדש לא מציע תמיכה ב-Apple Pencil ואינו כולל את המגעים (Smart Connector) המאפשרים חיבור מקלדת פיזית, בשונה מדגם ה-iPad Pro 9.7. האייפד המעודכן יהיה זמין ב-3 צבעים (אפור, לבן וזהב) החל מה-24 במרץ (מושק בהדרגה בעולם).