ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

הגלקסי S8 מגיע לישראל ב-25 באפריל

חברת סמסונג תשיק בישראל את מכשירי הדגל החדשים שלה, הגלקסי S8 וה-S8 פלוס, אחרי חג הפסח – ב-25 באפריל. בעולם, ההשקה תחל ב-21 באפריל, אך בישראל ההשקה תתעכב ל-25 באפריל בגלל שה-21 באפריל הוא יום שישי ואילו ביום ראשון, ה-23 באפריל חל ערב יום השואה כאשר למחרת מצוין יום השואה עצמו. לכן בסמסונג כנראה לקיים את ההשקה ביום "נקי", שלא מגביל את החברה מבחינה תקשורתית. מכירת המכשיר בפועל צפויה להתחיל יום אחרי או מספר ימים לאחר מכן. ההרשמה המוקדמת החלה כבר אצל חלק מהמשווקים, המציעים לרוכשים הראשונים חבילת מתנות: כרטיס זיכרון 128GB, כיסוי אחורי, מגן מסך ומטען אלחוטי עומד של סמסונג (לא הדגם החדש).

הדגמים החדשים כוללים מסכי ענק, עם מסגרת מינימלית, בדומה ל-G6 של LG. הדגם הרגיל, הגלקסי S8, כולל מסך 5.8 אינץ' ואילו דגם ה-S8 פלוס מצויד במסך 6.2 אינץ' – אך בזכות המסגרת המינימלית, גודל המכשירים נותר דומה למכשירי 5.3-5.7 אינץ'. שני הדגמים מציעים עמידות מוגבלת בפני מים ואבק בתקן IP68 (עד 1.5 מטר עומק ועד 30 דקות שהייה). קורא טביעות האצבע עבר לחלקו האחורי של המכשיר, אך בחברה הוסיפו מנגנון זיהוי באמצעות סריקת קשתית העין ומנגנון זיהוי נוסף לזיהוי פנים. שניהם מסוגלים לבצע זיהוי של המשתמש ופתיחה של נעילת המכשיר.

הגלקסי S8 כולל מסך Super AMOLED עם זכוכית Gorilla Glass 5 ברזולוציית QHD+ (פיקסלים: 1440×2960), מעבד Samsung Exynos 8895 בדגם המיועד לאירופה, אפריקה והמזרח התיכון (וישראל) או מעבד Qualcomm Snapdragon 835 החדש בדגם האמריקאי, זיכרון RAM בנפח 4GB, מצמה אחורית 12 מגה-פיקסל מתקדמת עם מנגנון ייצוב תמונה אופטי ומפתח צמצם f/1.7, מצלמה קדמית 8 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.7 לצילום בתנאי תאורה קשים, סוללת 3000mAh, זיכרון פנימי לאחסון 64GB וחריץ הרחבה לכרטיסי זיכרון, תמיכה בהטענה מהירה בתקני WPC ו-PMA, תמיכה ב-Bluetooth 5.0, מחבר USB Type C, תמיכה בגלישת דור רביעי במהירות של עד 1Gbps (ברשתות תומכות, לא בארץ בעתיד הקרוב). דגם הגלקסי S8 פלוס כולל רק מסך גדול יותר 6.2 אינץ', בשילוב עם סוללה מחוזקת (3500mAh).

כפתור הבית הוחלף בכפתורי תוכנה, עם רגישות לעוצמת הלחיצה – בדומה למנגנון ה-3D Touch של אפל. המכשירים החדשים ישלבו עוזרת חכמה מבית סמסונג, העונה לשם Bixby, המסייע למשתמש לבצע פעולות בצורה קולית. הגישה ל-Bixby תתבצע באמצעות כפתור ייעודי במכשיר והיא תתמוך כרגע רק באנגלית ובקוריאנית. החברה תציע עבור דגמי הגלקסי S8 תחנת עגינה ייחודית Sasmung DeX, התימכר בנפרד, המסוגלת להפוך את המכשיר למעין מחשב עם סביבת עבודה שולחנית (בחיבור למסך חיצוני), עם ״שולחן עבודה״ ואפשרות להריץ מספר אפליקציות בחלונות בדומה למערכות הפעלה שולחניות.