ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

מה חשבנו עליו: ה-G6 החדש של LG

ה-G6 הוא הסמארטפון החדש והמתקדם ביותר כרגע של חברת LG. החלטנו לסכם עבורכם את דעתנו על המכשיר, ב-10 נקודות:

1. הוא נראה מצוין. הכי טוב של LG עד כה. לא מרגיש זול ולא נראה זול. החברה החליטה סוף סוף הביאה לעולם מכשיר מטאלי אמיתי, הרחק מעולם הפלסטיק שבו שחתה במשך שנים. אנחנו מאוד מחבבים את העיצוב של ה-G6, בין השאר, בגלל הפינות המעוגלות במבנה ובמסך. הצבע השחור, המבריק בצורה נהדרת, הוא מוצלח מאוד, למרות שגם הדגם הכסוף הותיר בנו תחושת יוקרה.

2. ה-Killer Feature של המכשיר, התכונה הכי מדהימה בו, היא התצורה הייחודית של המסך. המבנה המרשים של המכשיר. LG הצליחה לשלב מסך 5.7 אינץ' במבנה של מכשיר 5.2-5.3 אינץ' והתוצאה פשוט מדהימה. כיף ונוח להחזיק את המכשיר והאורך החריג שאינו מורגש לרעה.

3. החברה השתמשה במסך ארוך וצר, עם יחס תצוגה של 18:9. על הנייר, המשתמש מקבל יותר שטח מסך, אך בפועל לא הרגשנו את גודל המסך יותר מדי – לטובה או לרעה. בגלל שהמכשיר ארוך וצר ולא גדל באופן פרופורציונלי, המשתמש לא מקבל הרבה נדל"ן מסכי שימושי, אלא בעיקר תוספת אורך, כזו שמאפשרת לחסוך גלילה כלפי מטה (למשל, בשיחות WhatsApp, ב-Feed בפייסבוק וכו').

4. ה-G6 הוא מכשיר שמבטיח עמידות וגם מקיים. בפעם הראשונה במכשירי LG, החברה מבטיחה עם ה-G6 עמידות בפני מים ואבק בתקן IP68 – עד 1.5 מטר עומק ועד 30 דקות שהייה. המכשיר נפל לנו יותר מפעם אחת ושרד את כל הנפילות, ללא פגמים מהותיים. המכשיר גם התרטב וטבל במים מספר פעמים ויצא מהם שוב ושוב ללא נזקים (בתנאים אנושיים, סבירים ויומיומיים ובהתאם למגבלות התקן). אנחנו שמחים שספינת הדגל של LG סוף סוף יכולה לשחות קצת במים, כיאה לספינת דגל.

5. קורא טביעות האצבע של ה-G6, הממוקם בגב המכשיר, עובד בצורה טובה ומהירה, אך אנחנו עדיין מאלו ששייכים למחנה שמעדיף את קורא טביעות האצבע בחזית המכשיר. לצערנו, LG לא מציעה אפשרויות חדשות לפתיחת נעילת המכשיר כמו קריאת קשתית או פנים (כפי שסמסונג מציעה ב-S8). האפשרות הייחודית ש-LG מציעה לפתיחת הנעילה, היא באמצעות פונקציית ה-Knock Code (נקישות בתבנית מוגדרת על גבי מסך כבוי) – מנגנון שנראה לנו היום מעט פרימיטיבי ומתיש.

6. המסך שלו מרהיב והממשק שלו נעים. LG עושה שימוש בהרבה צבעוניות אך כזו שלא מתקרבת למראה מצועצע או ילדותי. הממשק של ה-G6 קל ולא עמוס ובחברה אף מאפשרים למשתמש לבחור האם להתקין מגירת אפליקציות (תפריט נפתח) כיאה למכשיר אנדרואיד קלאסי.

7. המצלמה האחורית של ה-G6, בעלת העדשה הכפולה, לא מאכזבת. היא נהדרת באור יום וטיפה מתקשה בתנאי תאורה חשוכים יותר. צילמנו הרבה תמונות וסרטונים עם ה-G6 ובמבחן המציאות, היינו מרוצים יותר מתוצרי הוידאו של ה-G6 מאשר תוצרי הסטילס. כל וידאו שצילמנו היה נראה מצוין, גם כאשר התאורה היה מאתגרת. המצלמה הקדמית של המכשיר סבירה והיתרון המרכזי שלה טמון בזווית הצילום הרחבה, המאפשרת לצלם "סלפי" רחב, המכיל בתוכו יותר אנשים. מאוד אהבנו את הפונקציה מאפשרת לחלק את המסך בזמן צילום – כאשר חלק אחד מציג את עדשת המצלמה ואילו החלק האחר מציג את התמונה שזה עתה צילמנו – פונקציה המאפשרת לראות בזמן אמת איך יצאה התמונה, מבלי לצאת ממצב הצילום.

8. הסאונד של ה-G6 מספק, לא מרגש במיוחד. יש לו רמקול בודד בתחתית המכשיר. בשלב הזה ולאור העיצוב הרחב במיוחד, היינו מצפים ש-LG תפנק אותנו בסט רמקולים סטריאופונים, כאלו שיוכלו לספק חווית סאונד מקצה לקצה. מה שכן, אנחנו שמחים שב-LG לא וויתרו על יציאת האוזניות הסטנדרטית (3.5 מ"מ).

9. סוללת ה-3300mAh של ה-G6 לא נשלפת כמו ב-G5 או בדגמי LG קודמים והאמת שלא איכפת לנו. הסוללה שלו הספיקה לנו ליום עבודה ולא איכזבה אותנו. אם אנחנו צריכים להקריב את הסוללה הנשלפת לטובת עיצוב מטאלי, נוח, עמיד למים, יוקרתי יותר ועם שוליים מינימליים – אז אנחנו בהחלט מסכימים. התעשייה ממילא התיישרה כמעט לגמרי למכשירים בעלי סוללה מובנית שאיננה נשלפת כך שאין פה על מה לבכות יותר מדי. מה שאכזב אותנו זה ש-LG לא שילבה תמיכה בהטענה אלחוטית (בדגם המשווק מחוץ לארה"ב), מה שמחזק לנו את התחושה ש-LG מעט מפגרת מאחור.

10. ב-G6 יש מעבד Snapdragon 821 של חברת Qualcomm – הדומה בביצועיו למעבד ה-Snapdragon 820 הקיים ב-G5. מכשירים המצוידים במעבד זה כבר קיימים בשוק מספר חודשים ומחירם נמוך משמעותית מה-G6. בימים אלו מושק המעבד החדש של Qualcomm, ה-Snapdragon 835. ב-LG החליטו שלא להמתין למעבד החדש ולצאת עם מעבד ה-821 שהושק בקיץ האחרון. בהתנסות שלנו ה-G6 היה סיפק ביצועים גבוהים, תגובה מהירה וחווית שימוש זריזה. אנחנו משוכנעים גם שההבדלים בין מעבד ה-821 ל-835 אינם מורגשים למשתמש הממוצע, אך העובדה שבתוך המכשיר חי נושם מעבד שיצא לאור לפני חודשים רבים נותנת לנו הרגשה שאנחנו לא מקבלים את הכי טוב שיש לעולם הטכנולוגי להציע לנו.

לסיכום: ה-G6 הוא מכשיר מצוין, מלוטש שמביא עימו בשורה עיצובית. יש לו בעצם את החבילה המצופה ממכשירי דגל, עם טוויסט של מסך ענק, שגודלו אינו מורגש. הרבה דברים שהיו חסרים, כמו עמידות בפני מים ועיצוב מטאלי ראוי, סוף סוף הגיעו. פונקציות הצילום ואיכות הבנייה ראויים לשבח. אך מעבר למסך הגדול המציע שוליים מינימליים, ה-G6 לא מצליח לרגש אותנו עם חדשנות מפתיעה. הרבה ממה שראינו ב-G6 פגשנו בעבר ב-G5, כך שהשינויים אינם גדולים דיו מעבר למעטפת המבנה. החברה מציעה אותו במחיר רשמי של כ-3,400 ש"ח, כאשר משתמשים אשר יירכשו את המכשיר עד ה-30 באפריל ייזכו לקבל תיקון מסך ראשון ללא תשלום (חד-פעמית, במהלך השנה הראשונה) – הטבה בשווי 1,000 ש"ח אשר הופכת את הרכישה למשתלמת וכדאית יותר.

ציון: 8.5