ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

בעקבות ביטול מס הקניה: סלקום תוזיל את מחירי המכשירים כבר ממחר ביותר מ-15%

חברת סלקום הודיעה רשמית כי תוזיל את מחירי המכשירים שהיא מוכרת כבר ממחר, ביותר מ-15%, בעקבות הביטול הצפוי של מס הקניה המוטל על יבוא של טלפונים סלולריים. אמש חתם שר האוצר כחלון על ביטול המס והוא אמור להיכנס לתוקף בתחילת שבוע הבא.

ההוזלה תחול בסלקום כבר ממחר, על כלל המכשירים שהחברה מוכרת נכון להיום. ההוזלה תבוצע גם ברשת דינמיקה, השייכת לסלקום. המחירים החדשים יעודכנו גם באתר סלקום (שבו מוצעת פריסה ל-12 תשלומים) וגם בסניפי החברה ובמוקד המכירות הטלפוני (שם החברה מציעה פריסה של עד 6 תשלומים).

סלקום למעשה סופגת את מס הקניה במהלך תקופת המעבר, עד שינחתו וייכנסו לישראל מלאים חדשים של מכשירים מיבוא נטול מס קניה. החברה נוקטת במהלך נועז וחכם, שנועד לבלום את ההימנעות של הציבור לרכוש מכשירים במהלך תקופת המעבר. ייתכן כי המהלך בוצע בחלקו בשיתוף פעולה עם יבואני המכשירים שהבינו כי עליהם לספוג את מס הקניה במלאים הקיימים כדי שהמכירות לא ייפגעו.

סלקום הוזילה את מחירי המכשירים מעבר למס הקניה הגולמי ובכך יצרה סטנדרט חדש למחירי הסמארטפונים בישראל. כך למשל, אייפון 7 בנפח 32GB יימכר ממחר בסלקום ב-3,190 ש"ח – מחיר שטרם נראה בישראל לאייפון מהדור החדש ביותר, מיבוא רשמי. גם ה-G6 החדש של LG, שנמכר בסלקום ב-3,390 ש"ח, יוצע החל ממחר בסלקום במחיר מוזל של 2,890 ש"ח – מחיר שטרם נראה בישראל למכשיר דגל של LG בחודש ההשקה שלו.

דוגמא למחירים החדשים בסלקום – החל ממחר: