ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

אלקטרה ממזגת לתוכה את יבואנית Huawei; המותגים Huawei וסוני ינוהלו בחטיבה משותפת

חברת אלקטרה מוצרי צריכה מכריזה על כוונתה למזג לתוכה את פעילות חברת הבת "אלפא טלקום", יבואנית Huawei בישראל. בינואר האחרון השלימה אלקטרה את רכישת השליטה באלפא טלקום מקבוצת פל וכעת היא מתחילה בתהליך הטמעתה בתוך קבוצת אלקטרה. קובי כליף, אשר שימש כמנכ"ל אלפא טלקום בשנתיים האחרונות, יסיים את תפקידו. זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, מסר היום בתגובה: "אנו מודים לקובי כליף על תרומתו הרבה בהחדרה ובמיתוג המוצלח של וואווי בישראל ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך".

פעילות אלפא טלקום תשולב בחטיבת תקשורת חדשה אשר תפעל בתוך אלקטרה מוצרי צריכה ותהיה אחראית על מותגי הסלולר Huawei ו-Sony Mobile. החטיבה החדשה תורכב מהשדרה הניהולית של אלקטרה ומעובדי אלפא טלקום אשר גוייסו מחדש לחטיבת התקשורת החדשה באלקטרה.

לתפקיד מנכ"ל חטיבת התקשורת החדשה של אלקטרה יכנס רמי חזן, אשר שימש בשנים 2004-2005 כסמנכ"ל השיווק של בזק ולפני כן שימש כמנכ"ל חברת מדיה קום וכראש חטיבת לקוחות בבזק בינלאומי. בשנים האחרונות מילא מספר תפקידים ניהוליים בענף הרכב, ביניהם ניהול חטיבת פולקסווגן והמותג סיאט בקבוצת צ'מפיון מוטורס ולאחרונה סיים שליחות של כ-4 שנים בבוסטון ארה"ב כנציג הקרן הקיימת לישראל. מיקי ביטון, אשר שימש כמנהל פעילות Sony Mobile באלקטרה מוצרי צריכה יצטרף לחטיבת התקשורת החדשה בחברה וישמש כיד ימינו של מנכ"ל החטיבה, רמי חזן.

ביטול קיומה של אלפא טלקום כחברה עצמאית המתמחה ביבוא ושיווק מכשירי הסלולר של Huawei לא מעידה על עתיד טוב יותר למותג. מבחינת אלקטרה, יש כאן חסכון ברור בעלויות תפעול וניהול מפוקח וצמוד יותר, אך ההיסטוריה הוכיחה כי חברה שלא ממוקדת בניהול מותג סלולר עיקרי נוטה להזניח אותו. גם המותג סוני, שנוהל בעבר בחברה עצמאית (ברס-אלקטרה תקשורת סלולרית) ומוזג לתוך אלקטרה, איבד ממעמדו. אנחנו חוששים שגם המותג Huawei לא יקבל את תשומת הלב והכבוד שהוא קיבל עד כה. כשצוותים שלמים מקדישים את שעות העבודה שלהם לטיפול וקידום מותג אחד – התוצאות נראות אחרת. כבר עכשיו ניכרת אווירת קיצוצים בכל הקשור לפעילות המותג Huawei בישראל, מאז הוא עבר לשליטת אלקטרה. לפחות נתנחם בעובדה שאלקטרה החליטה להקדיש לפעילות מכשירי הסלולר חטיבה עצמאית, גם אם היא לא ממוקדת במותג אחד.

הנהלה משותפת למותגים Huawei ו-Sony Mobile אולי תוכל לחזק את אלקטרה במשא ומתן מול משווקים וחברות סלולר אשר יבקשו לסגור עסקאות עם אלקטרה. אלקטרה למעשה תוכל לדחוף לעסקה פוטנציאלית מכשירים של שני המותגים ולהגדיל את כוחה.

אלקטרה רק השלימה בתחילת החודש את רכישת מפעילת הסלולר גולן טלקום והפכה לשחקנית עוצמתית החולשת על כל חלקי השוק: יבוא והפצה של מכשירי סלולר (וואווי וסוני), שירותי סלולר (גולן טלקום) ורשתות קמעונאיות בפרישה ארצית (שקם אלקטריק ומחסני חשמל). הכוח האדיר הזה שאלקטרה צוברת הופך אותה לגורם בשוק שיהיה קשה להתעלם ממנו. עכשיו יהיה מעניין לראות האם וכיצד אלקטרה תשכיל לייצר סינרגיה בין פעילויותיה המשיקות זו לזו.