ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

גם פלאפון: תוזיל את מחירי המכשירים בעקבות ביטול מס הקניה

חברת פלאפון הודיעה רשמית כי תוזיל מחר את מחירי הסמארטפונים שהיא מוכרת בשיעור של כ-15%, בעקבות הביטול הצפוי של מס הקניה המוטל על יבוא של טלפונים סלולריים. אמש חתם שר האוצר כחלון על ביטול המס והוא אמור להיכנס לתוקף בתחילת שבוע הבא. פלאפון מצטרפת לפרטנר אשר הודיעה על מהלך דומה לפני דקות ספורות ולחברת סלקום, אשר הייתה הבוקר הראשונה להודיע על הוזלת המכשירים. בהוט מובייל בינתיים לא הודיעו על הוזלת מכשירים וייתכן כי החברה לא מעוניינת לספוג את מס הקניה אלא מעדיפה להמתין עד שביטול מס הקניה ייכנס לתוקף ושמלאים חדשים נטולי מס קניה יגיעו לארץ, בטרם היא מעדכנת את מחיריה.

ההוזלה תיכנס לתוקף בפלאפון מחר או ביום ראשון ועל כלל הדגמים שהחברה מוכרת, אך בחברה לא ציינו בשלב זה דוגמאות למחירים מוזלים. המחירים החדשים יופיעו באתר החברה ויהיו תקפים לרוכשים בכל ערוצי המכירה של פלאפון – באתר האינטרנט, בנקודות המכירה ובמוקד המכירות הטלפוני.

חברות הסלולר (פלאפון, סלקום ופרטנר) למעשה סופגות את מס הקניה במהלך תקופת המעבר, עד שינחתו וייכנסו לישראל מלאים חדשים של מכשירים מיבוא נטול מס קניה. חברות הסלולר הללו נוקטות במהלך נועז וחכם, שנועד לבלום את ההימנעות של הציבור לרכוש מכשירים במהלך תקופת המעבר. ייתכן כי המהלך בוצע בחלקו בשיתוף פעולה עם יבואני המכשירים שהבינו כי עליהם לספוג את מס הקניה במלאים הקיימים כדי שהמכירות לא ייפגעו.