ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

יבואנית סמסונג: נוזיל את מחירו של הגלקסי S8 בעקבות ביטול מס הקניה

הסמארטפון הכי חשוב ונחשק שצפוי להגיע בתקופה הקרובה לישראל הוא הגלקסי S8 החדש של חברת סמסונג. כל ההערכות וההדלפות דיברו על כך שמחירו ינוע בין 3,700 ל-3,900 ש"ח. אבל אז הגיע שר האוצר כחלון והטיל פצצה על שוק הסלולר וגרם לזעזוע אדיר בתעשייה עם החלטתו לבטל את מס הקניה (בגובה 15%) המוטל על יבוא מכשירי סלולר. סמסונג מתכננת להשיק בישראל את מכשיר הדגל הנחשק שלה ב-25 באפריל ומזה ימים ארוכים מקדמת מכירה מוקדמת. ניתן להניח כי לקוחות רבים כבר נרשמו למכירה המוקדמת באמצעות המשווקים השונים.

בחברת סאני, המפיצה הרשמית של סמסונג סלולר בישראל, גובים מקדמה של 299 ש"ח כדי להירשם למכירה המוקדמת, המבטיח ללקוח לקבל מכשיר ביום ההשקה עם חבילת מתנות בשווי 799 ש"ח השמורה לרוכשים הראשונים. אך בעקבות הפרסומים הרבים והוזלות המכשירים, בחברת סאני בישרו לרוכשי המכירה המוקדמת כי החברה תוזיל את המחיר המתוכנן של הגלקסי S8 בעקבות ביטול מס הקניה. הודעת סאני נועדה להרגיע את רוכשי המכירה המוקדמת כי אלו יהנו מהמחיר המוזל של המכשיר ולא יישארו מאחור חלילה בגלל שהקדימו לשריין לעצמם מכשיר.

מבדיקה שערכנו, עולה כי מכשירי הגלקסי S8 עדיין לא נחתו בישראל נכון למועד פרסום הכתבה ולכן טרם עבר חיוב על מסי היבוא מצד רשויות המס. סביר להניח שכאשר המלאי הראשוני ינחת בארץ מס הקניה כבר יהיה מבוטל ולכן מחירו המוזל כבר ישקף את עלותו. ככל הנראה, גם האספקה ללקוחות תתעכב וכי המכשירים לא יופצו ביום ההשקה (ב-25 באפריל), הנחשב למועד שבו נערך אירוע ההשקה ולא למועד שבו מתחילה המכירה בפועל. אנחנו מעריכים כי מכירת המכשירים תתחיל מספר ימים לאחר מכן.

לא ברור בשלב זה כמה יעלה הגלקסי S8 בעקבות ביטול המס. על בסיס הערכות המחיר המקוריות וההוזלות היזומות שראינו היום מצד חברות הסלולר, אנחנו מעריכים כי מחירו של הגלקסי S8, לאחר ביטול מס הקניה, יעמוד על כ-3,200-3,400 ש"ח. ההערכה היא שדגם ה-S8 פלוס יימכר במחיר (נטול מס קניה) של 3,700-3,900 ש"ח.