ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

בעקבות ביטול מס הקניה: הגלקסי S8 יוזל בכ-500 ש"ח ויימכר ב-3,290 ש"ח

חברת סמסונג צפויה להשיק מחר את מכשירי הדגל החדשים שלה, הגלקסי S8 והגלקסי S8 פלוס. בעקבות ביטול מס הקניה, עלו לא מעט סימני שאלה באשר להשקת הגלקסי S8 והאם מחירו בישראל כבר ישקף את ביטול המס. היבואנית הרשמית סאני אישרה ללקוחות המכירה המוקדמת כי מחירי המכשירים יוזלו בעקבות ביטול מס הקניה, אך עד היום, לא היה ברור לנו בכמה יירדו המחירים של דגמי ה-S8. כעת, רשת מחסני חשמל, המשמשת כמשווקת מורשית של המפיצה "סאני", חשפה כי הגלקסי S8 (הרגיל) יימכר אצלה במחיר של 3,290 ש"ח ואילו את דגם ה-S8 פלוס החברה תמכור ב-3,790 ש"ח.

במקור, בטרם החליט כחלון לבטל את מס הקניה, הגלקסי S8 היה אמור להיות משווק במחסני חשמל במחיר של 3,790 ש"ח לדגם הרגיל ו-4,290 ש"ח לדגם הפלוס, כך שמדובר בהוזלה של 500 ש"ח בהשוואה לתמחור המקורי שתוכנן לגלקסי S8 – טרם ביטול מס הקניה. הסיבה שהמכשירים הוזלו רק בכ-13% נובעת מכך שמס הקניה בגובה 15% מחושב על פי מחירו הגולמי של המכשיר בשעת היבוא לישראל ולא מתוך המחיר הכולל שלו. משווקים או חברות סלולר אשר בחרו להוזיל את מחירי המכשירים בכ-15% או יותר למעשה "הגדילו ראש" על חשבון נתח הרווחים שלהם.

חשוב להדגיש כי כל משווק רשאי לקבוע את מחירו וייתכן כי משווקים אחרים ייבחרו לתמחר את הגלקסי S8 במחירים גבוהים יותר או נמוכים יותר. בסמסונג ישראל לא נוהגים לפרסם "מחיר רשמי" מכיוון שסמסונג ישראל איננה משמשת כיבואנית או כמשווקת של מכשיריה בישראל, אלא רק נציגות ניהולית. סאני היא זו שאחראית על יבוא ושיווק המכשירים בשוק הפתוח (חנויות) ואילו חברות הסלולר מייבאות את מכשירי סמסונג ישירות מהיצרן, ללא תיווך של סאני.

בעקבות ביטול מס הקניה, חברות הסלולר הוזילו את מחירי האייפון 7 לפחות מ-3,200 ש"ח (לדגם ה-32GB). מעניין לראות האם גם בתמחור הגלקסי S8 חלק מחברות הסלולר יחליטו לתמחר אותו בפחות מ-3,200 ש"ח.

רשת מחסני חשמל, מקבוצת אלקטרה, הודיעה גם על הוזלה של סמארטפונים נוספים, כמו ה-Huawei P10 שיימכר אצלה החל ממחר במחיר של 2,499 ש"ח – הוזלה של 300 ש"ח בהשוואה למחיר המקורי של המכשיר.