ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

סלקום משדרגת את שירות הטלוויזיה: תשווק חבילה מרובעת, תציע הקלטות בענן ותתמוך ב-Android TV ובטלוויזיות חכמות

חברת סלקום הכריזה על מספר בשורות וחידושים בשירות הטלוויזיה שלה – סלקום tv. ראשית, החברה הודיעה כי תציע את שירות סלקום tv בטלוויזיות החכמות של היצרניות המובילות כדוגמת LG, סמסונג, Grunding, פיליפס, TCL, סוני, Sharp, Vestel, Beko ועוד. עד כה, שירות סלקום tv הוצע רק בטלוויזיות החכמות של LG ורק כשירות VOD בלבד (ללא שידורים חיים), אך מעתה, השירות יוצע במלואו ובמגוון רחב יותר של טלוויזיות חכמות. אפליקציה סלקום tv תהיה זמינה בחנויות האפליקציות של הטלוויזיות החכמות הנתמכות (בדגמים נבחרים) ובמקרים מסוימים האפליקציה כבר תגיע מותקנת עם הטלוויזיה החכמה.

בנוסף, החברה הודיעה כי החברה תשווק כתחליף לממיר את הסטרימר Mi Box של חברת Xiaomi (שיאומי), המריץ את מערכת ההפעלה Android TV. בשל כך, החברה תציע את אפליקציית סלקום tv גם בפלטפורמת הטלוויזיות החכמות Android TV. האפליקציה לאנדרואיד tv תהיה זמינה להורדה בשבוע הבא (אז יושק גם ה-Mi Box). לקוחות סלקום tv יוכלו למעשה לבחור בין ממיר סלקום tv רגיל, מכשיר Apple TV או מכשיר Mi Box. יובהר כי מערכת ההפעלה Android TV היא מערכת ייעודית למסך הטלוויזיה אשר פותחה על ידי גוגל והיא שונה מאנדרואיד הרגילה. סטרימרים רבים משתמשים בגירסה הניידת של אנדרואיד, עם שינויים והתאמות – ולא בפלטפורמת האנדרואיד tv הייעודית. כך שלא כל סטרימר אנדרואיד הוא מכשיר אנדרואיד tv.

החברה מאפשרת ללקוחות הטלוויזיה שלה בעד 5 מכשירים סה"כ, שזה כולל ממירים, סמארטפונים, טאבלטים, טלוויזיות חכמות, מכשירי Apple TV או Android TV ובכל פלטפורמה שאפליקציית סלקום tv זמינה. לטעמנו, מדובר 5 מכשירים ללקוח היא כמות מוגבלת של מכשירים, מכיון שלקוח ממוצע עם 3-4 ממירים לא יישאר עם מכסת מכשירים ניידים (טאבלטים, סמארטפונים) שבהם יוכל לצפות בתכנים. לטעמנו, החברה צריכה להפריד את מכסת המכשירים ולהבדיל בין מכשירי קצה לצפייה נייחת (ממירים, טלוויזיות חכמות, אפל\אנדרואיד TV) לבין מכשירים ניידים (סמארטפונים, טאבלטים).

סלקום גם השיקה שירות הקלטות בענן, Cloud PVR, המאפשר ללקוח לבצע הקלטה של שידור, אשר נשמרת בענן (שרתי סלקום) ולא כקובץ מקומי בתוך ממיר הלקוח. סלקום היא החברה הראשונה בישראל המשיקה שירות של הקלטות בענן. כל לקוח יוכל להקליט תוכניות ללא הגבלה של מספר הערוצים המוקלטים במקביל. נפח ההקלטות מוגבל לעד 50 שעות ללקוח וכל הקלטה נשמרת בענן לתקופה של 3 חודשים. שירות ההקלטות זמין החל מהיום בממירי החברה ובאפליקציית ה-Apple TV (לאחר עדכון תוכנה). השירות יהיה זמין בפלטפורמות אחרות, כמו Android TV, בתוך כחודשיים. שירות ההקלטות ניתן ללא תשלום נוסף.

סלקום משיקה היום חבילת תקשורת "מרובעת" (המכונה "סלקום קוואטרו"), הכוללת את שירות סלקום tv, אינטרנט 40 מגה (ספק ותשתית), קו טלפון ביתי "ללא הגבלה" ו-3 קווי סלולר "ללא הגבלה" עם 10GB גלישה לכל קו – במחיר כולל של 249 ש"ח לחודש, בשנה הראשונה. בעבור שדרוג החבילה לאינטרנט נייח במהירות 100 מגה, הלקוח יידרש לשלם תוספת חודשית של 20 ש"ח (סה"כ 279 ש"ח). החבילה כוללת ממיר אחד בלבד, כאשר כל ממיר נוסף כרוך בתשלום חודשי של 29 ש"ח. כל קו סלולר נוסף מעבר לשלושה בכלולים בחבילה יהיה כרוך בתשלום נפרד, במחיר רגיל, העומד כרגע על כ-50 ש״ח לקו. לטעמנו, החבילה הזו לא משתלמת כל כך, מכיוון שהלקוח משלם תוספת של 100 ש״ח בעבור 3 קווי סלולר – מחיר הדומה למחירי השוק (מבלי להתחייב לחבילה מרובעת), כך שהחסכון הכלכלי של החבילה המרובעת למול חבילת הטריפל הרגילה של סלקופ (149 ש״ח) הוא אפסי, בהתחשב במחירי השוק. אנחנו גם לא היינו ממליצים לאף אחד להגביל את יכולת המעבר שלו לחברות סלולר אחרות.

סלקום הודיעה לפני ימים אחדים על חתימת הסכם עם רשת HBO, במסגרתו ישודרו תכני HBO בשירות הטלוויזיה של סלקום, החל מחודש יוני. זה כולל את כל הסדרות המובילות והפקות המקור של רשת HBO, לרבות סדרת ענק "משחקי הכס" אשר עונתה החדשה תעלה לשידור בחודש יולי הקרוב גם בשירות סלקום tv, בסמוך לשידור בארה"ב.