ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

החבילה החדשה של גולן טלקום: סימן לשינוי חיובי

במשך שנים, גולן טלקום שיווקה חבילות סלולר עם מחירים מוזלים, אך ברוב המוחלט של המבצעים, הלקוחות היו מועברים לחבילת ה-99 ש"ח היקרה של החברה בתום תקופת המבצע (שנה או שנתיים). כעת, החבילה החדשה של החברה, המציעה נפח גלישה של 10GB במחיר שובר שוק של 24.90 ש"ח לחודש, מעידה על שינוי במדיניות החברה. כעת, לקוחות אשר ייצטרפו למבצע החדש, ישלמו בתום השנה הראשונה מחיר של 49 ש"ח לחודש – שהוא סביר יחסית.

לקוחות רבים אינם טורחים לעקוב מתי בדיוק מסתיימת שנת המבצע הראשונה ולכן סובלים מקפיצות מחיר קשות, בעיקר כאשר מדובר במספר קווים. פרטנר וסלקום נחשבות להוגנות יחסית בהקשר של מחירי ההמשך ואילו פלאפון נחשבת לנוראית ביותר בכל הקשור לחיובי לקוחות קיימים. במרבית המבצעים המוזלים שלה מחיר החודשי, בתום השנה הראשונה, קופץ ל-99 ש"ח (ללא שינוי או בהרעת בהרכב החבילה – בשונה מגולן שמעבירה לחבילה נדיבה). מעל לכל, לקוחות המנויים על מבצעים אלו בפלאפון יידרשו לשלם דמי מעבר בסך 99 ש"ח אם יירצו לעבור למבצע אחר בפלאפון. כיום, בגולן טלקום דמי המעבר עומדים לרוב על 49 ש"ח. ואילו בחברות אחרות כמו פרטנר, סלקום והוט מובייל דמי המעבר לרוב נמוכים עוד יותר.

בגולן טלקום, תחת ההנהלה החדשה של אלקטרה, עדיין צריכים לטפל בעלויות הקשורות לכרטיס ה-SIM, המהווה חסם הצטרפות מרכזי לשירותי החברה. נכון להיום, החברה גובה סכום גבוה מאוד של 50 ש"ח כדי להצטרף (דמי חיבור ודמי SIM). כל יתר החברות, לרבות פרטנר, סלקום, הוט מובייל, פלאפון, מציעות כרטיסי SIM בחינם (בערוצים נבחרים), בהשאלה או בהחזר כספי.