ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

פרטנר נכנסת סוף סוף לשוק הטלוויזיה: משיקה את שירות Partner TV

חברת פרטנר השיקה רשמית את שירותי הטלוויזיה החדשים שלה תחת השם Partner TV, אחרי לא מעט שנים של המתנה וכשנתיים וחצי אחרי כניסתה של סלקום לשוק. השירות החדש, אשר עבר במהלך הפיתוח לא מעט גלגולים ושינויים מרחיקי לכת, יסופק באמצעות רשת האינטרנט בצורה מלאה, ללא תלות במערך הדיגיטלי הקרקעי "עידן פלוס". השירות יעלה 69 ש"ח לחודש לחבילת ערוצים בסיסית משולבת VOD (לממיר אחד). מדובר במחיר קבוע שאינו עולה אחרי שנה. כל ממיר נוסף יהיה כרוך בתשלום חודשי נוסף של 29 ש״ח. ההצטרפות לשירות תבוצע בהדרגה החל מחודש הבא, כאשר המטרה הראשונית של החברה היא לחבר בצורה מבוקרת כ-5,000 לקוחות ראשונים לשירות. בשלב זה, החברה רק אוספת פרטים מלקוחות ומבצעת רישום מוקדם. כל מנוי Partner TV יאפשר גישה לעד 5 ממירים/מכשירים פר לקוח. 

חבילת טריפל עם שירות הטלוויזיה, אינטרנט 40 מגה (תשתית וספק) וטלפון ביתי – תוצע במחיר של 129 ש״ח למשך שנה, כאשר בתום השנה הראשונה מחיר הטריפל יעלה ל-149 ש״ח. פרטנר תשתף פעולה גם שירות הטלוויזיה הבינלאומי Netflix, אשר הגישה אליו תוטמע בשלט של החברה. בעבור שירות נטפליקס תגבה פרטנר תוספת של 20 ש״ח. בתקופת ההשקה ההתקנה תהיה ללא תשלום.

הממיר של פרטנר הוא ממיר חכם תומך 4K מבוסס מערכת ההפעלה Android TV של גוגל וככזה ניתן להתקין עליו אפליקציות חיצוניות. בנוסף, מנויי שירות Partner TV יוכלו לצפות בתכני השירות גם באמצעות אפליקציה ייעודית לסמארטפונים וטאבלטים (iOS ואנדרואיד).
לקוחות המחזיקים בסטרימר או טלוויזיה חכמה המבוססים על מערכת Android TV הרשמית (לא אנדרואיד רגיל), יוכלו להוריד את אפליקציית השירות של Partner TV ולחסוך את הצורך בהצטיידות בממיר. השירות מורכב במהותו מספריית VOD עשירה ומקבץ של 40 ערוצים. בספריית ה-VOD כל התכנים יהיו בחינם למעט סרטים חדשים אשר יוצעו בתשלום. יודגש שוב כי הערוצים משודרים על גבי האינטרנט ובשונה מסלקום TV, הלקוח אינו תלוי בתשתית "עידן פלוס". בפועל, הממיר תומך בעידן פלוס ובמקרים מסוימים החברה או הלקוח יוכלו להשתמש במערך עידן פלוס לטובת קליטה ערוצים אלו.

במסגרת שירות Partner TV הלקוח יוכל לבצע הקלטה של תכנים מכל מכשיר. ההקלטות תישמרנה בענן ולא בממיר. כל לקוח יהיה רשאי להקליט ולשמור בענן עד 500 שעות. בנוסף, החברה תציצ שירות ״Carch Up" המאפשר לצפות בכל התוכניות והסדרות ששודרו בכל הערוצים של פרטנר – שבועיים אחורה. כלומר, פרטנר תקליט ותשמור אצלה הקלטות של כל הערוצים ותאפשר למשתמש לצפות בתוכנית ששודרה לפני שבוע, גם אם שכח להקליט אותה.

חבילת הערוצים של פרטנר:
– ערוץ 2 (קשת ורשת)
– ערוץ 10
– ערוץ "כאן 11"
– ערוץ הכנסת
– ערוץ הילדים המוכר (שודר נכון לאתמול בבלעדיות ב-HOT ובעבר גם ב-yes)
– ערוצי ספורט 5*
– ערוץ הגיימרים GINX
– ערוץ ויוה
– ערוץ CNN
– ערוץ FOX Business
– ערוץ בייבי
– ערוץ לוגי
– ערוץ ג׳וניור
– ערוץ החדשות France24
– ערוץ בית פלוס
– ערוץ האופנה FTV
– ערוץ National Geographic
– ערוץ National Geographic WILD
– ערוץ הטיולים Travel Channel
– ערוץ האוכל Food Network
– ערוץ Viceland
– ערוץ יאמיז
– ערוץ צחוק ובידור (יעלה בקרוב, בהפקת טדי הפקות)
– ערוץ TV5
– ערוץ הילדים Zoom
– ערוץ הכוכבים
– ערוץ 20
– ערוץ 24
– ערוץ הכנסת
– ערוץ כאן בערבית
– ערוץ חינוכית 23
– ערוץ AMC
– ערוץ ויוה פלוס

*בשלב זה יינתנו כל ערוצי ״ספורט 5״ ללא תוספת תשלום, לתקופה של חצי שנה. בתום חצי שנה החברה צפויה בעבור ערוצי הפרימיום של ספורט 5 (לייב, גולד ו-HD) תשלום חודשי נוסף שטרם נקבע.

לצערנו, השירות כרגע לא כולל את ערוץ הספורט ONE, ערוצי הספורט של צ'רלטון (ספורט 1-4) ותכנים של רשת HBO. בנוסף, פרטנר לא משדרת בינתיים תכני 4K, מהלך שהיה עשוי אליה את קהל מוטה טכנולוגיה הרגיש לאיכות השידור. אנחנו מקווים כי בעתיד תגיע פרטנר להסכמים עם ספקים כך שמנויי השירות יוכלו ליהנות ממגוונים התכנים הפופולריים ביותר באיכויות השידור הגבוהות ביותר. פרטנר בחרה להמתין לא מעט זמן עד שהיא נכנסת לשוק הטלוויזיה, אך בינתיים, לא בטוח שהעיכוב הזה היה חכם או משתלם מצידה.

בתוך שנתיים וחצי, סלקום המתחרה הצליחה להחדיר בהצלחה רבה את שירות הטלוויזיה שלה, המונה כיום מעל 122 אלף לקוחות (בתי אב). פרטנר תתקשה לבדל את עצמה ביחס לסלקום, אשר הספיקה לבסס את עצמה, לשכלל את השירות שלה, להרחיב את היצע התכנים והערוצים ולמתג את עצמה כאלטרנטיבה המובילה בשוק לטלוויזיה זולה וראויה (עם ערוצי צ'רלטון, HBO, שירות הקלטה בענן ותמיכה במגוון עצום של מכשירים וטלוויזיות חכמות).

 בשלב זה, שירות האינטרנט המוצע בטריפל מבוסס על תשתית בזק (במודל סיטונאי), אך בהמשך, החברה צפויה להציע טריפל עם אינטרנט בתשתית הוט. כרגע, שירות הטלפוניה המוצע בחבילה מבוסס על תשתית האינטרנט (באמצעות נתב משולב מתאם שיחות), אך בהמשך, אנחנו מקווים כי החברה תציע שירותי טלפוניה נייחת ללקוחותיה על בסיס קו מסורתי של בזק, ללא תלות במתאם שיחות.