ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

פרטנר התחרטה: תציע את שירות Netflix ל-6 חודשים בחינם במקום הנחה קבועה של 50%

חברת פרטנר חשפה היום סוף סוף את פרטי שיתוף הפעולה בינה לבין ענקית התוכן Netflix. בסוף יוני, בשעה שחשפה פרטנר את הצעת הטלוויזיה שלה, הכריזה כי שירות הטלוויזיה שלה Partner TV יוצע במחיר של 69 ש"ח וכי לקוחות הטלוויזיה יוכלו ליהנות ממנוי HD בשירות נטפליקס בתוספת של 20 ש"ח בלבד, סה"כ 89 ש"ח למנוי פרטנר TV הכולל גם את שירות נטפליקס HD. ההצעה המשולבת גילמה במובן מסוים הנחה קבועה של 50% מהמחיר הרשמי של מנוי HD בנטפליקס, העומד כיום על 39.90 ש"ח. ההצעה המקורית של פרטנר הייתה אטרקטיבית מאוד ואיפשרה ללקוחות ליהנות מגישה מוזלת לספריית נטפליקס ועוררה עניין רב בשוק.

כעת, כששיתוף הפעולה בין פרטנר לנטפליקס סוף סוף יוצא לדרך, נראה כי פרטנר התחרטה והחליטה לשנות את המודל התמחורי שהבטיחה בזמנו. פרטנר לא תציע, כפי שהבטיחה, חבילת טלוויזיה משולבת הכוללת מנוי נטפליקס HD במחיר של 89 ש"ח, אלא תשווק את חבילת הטלוויזיה שלה ב-69 ש"ח ותציע ללקוחותיה 6 חודשים בחינם בשירות נטפליקס (במנוי HD) במקום מחיר חודשי מוזל של 20 ש"ח.

בתום חודשי בחינם, הלקוח יוכל להמשיך את המנוי שלו בנטפליקס במחירים הרגילים של נטפליקס – 29.90 ש"ח לחודש למנוי SD בסיסי המאפשר לצפות בכל רגע נתון רק במכשיר אחד, 39.90 ש"ח למנוי HD המאפשר צפייה במקביל בשני מכשירים שונים או 49.90 ש"ח למנוי 4K המאפשר צפייה סימולטנית בעד 4 מכשירים. יש לציין כי מגבלת המכשירים מתייחסת למספר המכשירים שבהן ניתן לצפות במקביל ולא למספר המכשירים שבהן ניתן להתקין את האפליקציה. הלקוח יוכל לבחור בתום חודשי החינם כיצד הוא מעוניין לשלם על מנוי הנטפליקס – בכרטיס אשראי או באמצעות החשבון החודשי בפרטנר. יצוין כי נטפליקס מציעה כיום חודש ראשון חינם לכל לקוח חדש שנרשם באתר שלה והיא בן השאר מציעה 3 חודשים בחינם ללקוחות הרוכשים טלוויזיית 4K של חברת LG (בדגמים נבחרים).

שווי ההטבה של פרטנר 240 ש"ח והיא מוצעת גם ללקוחות קיימים שכבר הספיקו להצטרף ל-Partner TV וגם למשתמשים קיימים של Netflix. במסגרת ההטבה של פרטנר, לקוח שייבחר לשנמך למנוי הבסיסי (באיכות SD) של נטפליקס (במקום HD) יוכל ליהנות מ-8 חודשי Netflix ללא עלות במקום 6 חודשים. לקוח שייבחר במסלול ה-4K המשודרג של נטפליקס יהנה רק מ-4 חודשי חינם.

פרטנר היא עדיין החברה היחידה בשוק שמציעה חבילת טלוויזיה המשלבת את שירות נטפליקס, הן ברמת השלט והממשק הטכנולוגי והן ברמת החשבונית החודשית, אך הבשורה הגדולה של המחיר המוזל הקבוע נגוזה. פרטנר שמטה את הקרקע מהצעת הנטפליקס המפתה שלה והמירה אותה בהצעה של 6 חודשי התנסות, שנשמעת הרבה פחות טוב. מבחינת החברה, 6 חודשים ללא עלות, יאפשרו לכלל לקוחות Partner ליהנות מגישה לספריית Netflix, אך בטווח הארוך, מדובר בהתייקרות, שמורידה מאטרקטיביות ההצעה של פרטנר. פרטנר מתעקשת כי בחישוב שנתי ובגילום הטבת חודשי החינם, הלקוח ישלם על שירות הטלוויזיה שלה מחיר חודשי ממוצע של 89 ש"ח (בשנה הראשונה), מחיר הזהה להצעה המקורית של החברה. אך לקוחות המצטרפים לשירותי טלוויזיה לא בהכרח עושים חישוב שנתי, שכן לקוחות טלוויזיה רואים בשירות טלוויזיה כשירות שהשאיפות לגביו ארוכות יותר משנה. כך שמהחודש השביעי, הלקוח ישלם על חבילת פרטנר TV עם נטפליקס HD מחיר חודשי של 110 ש"ח (69 ש"ח לפרטנר TV ו-40 ש"ח למנוי נטפליקס HD), חבילה שהייתה להיות מתומחרת ב-89 ש"ח ובכך גם לייצר נאמנות גבוהה לשירות הטלוויזיה של החברה.

יכול להיות שפרטנר החליטה לשנות כיוון בגלל שהבינה שהסבסוד הקבוע לכאורה של מנוי הנטפליקס היה מכביד עליה מבחינה עסקית ולכן החליטה לשנות את המודל הכלכלי. במודל החדש, פרטנר לכאורה משקיעה סכום ראשוני וחד-פעמי בהרכשת הלקוח (במתן הטבת 240 ש"ח בנטפליקס) ולא מדי חודש. שירות ה-VOD העצמאי של פרטנר TV כולל נכון להיום כמות מצומצמת של סדרות רכש. בקטגוריית הדרמה תמצאו 10 סדרות, בקטגוריית המתח והפעולה 8 סדרות ובקטגוריית הקומדיה 3 סדרות בלבד. ומתוך המלאי המצומצם הזה, חלק מהן סדרות ישנות כמו "אבודים" ו-"Damages" שאינן משודרות יותר. סדרות אחרות כמו "מחשבות פליליות" כוללות רק 9 עונות, מתוך 12 סה"כ ששודרו בארה"ב. בשל כך, לקוחות פרטנר TV אינם יכולים להסתמך על שירות ה-VOD העצמאי של פרטנר לטובת סדרות בינלאומיות ובמידה רבה, המנוי לנטפליקס הוא מרכיב חיוני להשלמת חווית התוכן של פרטנר TV, במיוחד בקרב חובבי הסדרות.

על בסיס התמחור החדש, פרטנר עלולה לסבול מתופעה של ניתוק נאמנות שבמסגרתה לקוחותיה רבים ייבחרו לנטוש אותה בתום חצי שנה, לאחר שאלו יסרבו לשלם בתום חצי שנה 40 ש"ח נוספים בעבור שירות הנטפליקס, קפיצה של כ-60% במחיר הכולל של השירות. החברה גם מתחילה לגבות כסף מלקוחות המעוניינים בערוצי הפרימיום של ספורט 5 – בתום חצי שנה (כ-49 ש"ח לחודש) ותוספת של 20 ש"ח על הטריפל שלה בתום השנה הראשונה. כרגע, החברה לא גובה דמי התקנה ולכן המחויבות של מנויי פרטנר TV לחברה לא גבוהה. ככל שפרטנר תתחיל לגבות דמי התקנה על שירות הטלוויזיה שלה, הטבת הנטפליקס תאבד עוד יותר מערכה.

קבלת הטבת נטפליקס מתבצעת באתר פרטנר TV, לאחר שהלקוח מזדהה עם שם המשתמש והסיסמא שלו. לאחר מכן, הוא מקבל קוד קופון למימוש באתר נטפליקס, שם יידרש להשלים את הרישום לשירות בצורה נפרדת. לאחר מכן, יוכל להגדיר האם התשלום החודשי לשירות נטפליקס, בתום חודשי ההטבה, יתבצע דרך פרטנר או בצורה נפרדת (בכרטיס אשראי).