ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

אפל חושפת רשמית 3 אייפונים חדשים: אייפון 8, אייפון 8 פלוס ואייפון X

חברת אפל חשפה באירוע חגיגי בקמפוס החדש שלה שורה של מוצרים חדשים, בראשם 3 אייפונים חדשים: אייפון 8, אייפון 8 פלוס ודגם פרימיום – iPhone X  (אייפון 10) לציון חגיגות העשור לאייפון.

האייפון 8 והאייפון 8 פלוס מהווים שדרוג לדגמי האייפון 7 והאייפון 7 פלוס. החברה עידכנה במעט את העיצוב. האייפון 8 והאייפון 8 פלוס כוללים מעבד חדש מהיר Apple A11 (עם 2 ליבות חזקות ו-4 ליבות חסכוניות) וטעינה אלחוטית בתקן Qi ועיצוב.

האייפון X  כולל את כל היכולות של האייפון 8 פלוס אך עם מסך AMOLED בגודל 5.8 אינץ' ברזולוציית 1125×2436 פיקסלים. המסך בדגם ה-X ללא שוליים, לראשונה במכשירי אפל ובהתאם למגמה בשוק הסלולר. אפל שילבה את האפרכסת ורכיבים נוספים (כמו המצלמה וחיישן הקירבה) ברצועה עליונה, שלא מכסה את המסך מקצה לקצה. בצידיה, החברה שילבה חלק מהמסך עם אייקוני ההתראות. במקום כפתור הבית בדגם ה-X, החברה שילבה מנגנון לזיהוי פנים Face ID. המשתמש גם יוכל להקיש על המסך כדי לעורר אותו, בדומה למכשירי LG.

כל האייפונים החדשים יוצעו בנפחי 64GB ו-256GB. מחירו של האייפון 8 יתחיל ב-699 דולר (לגירסת ה-64GB), האייפון 8 פלוס יימכר במחיר התחלתי של 799 דולר ואילו דגם האייפון X (בנפח 64GB) יימכר ב-999 דולר. ניתן להעריך כי מחירו של האייפון X בישראל ינוע בין 4,700 ל- 5,200 ש״ח.

האייפון 8 והאייפון 8 פלוס יחל להימכר ב-22 בספטמבר במדינות ראשונות ואילו המכירה המוקדמת באותן מדינות תפתח כבר ב-15 בספטמבר. האייפון X יחל להימכר ב-3 בנובמבר במספר מדינות ראשונות. ההערכה היא כי דגמי האייפון 8 ינחתו בישראל במהלך אוקטובר ואילו דגם האייפון X ינחת בארץ רק לקראת דצמבר-ינואר.

אפל גם חשפה דגם Apple TV מעודכן (2017) הכולל מעבד חדש ומהיר יותר, תמיכה ברזולוציית 4K ותמיכה בוידאו HDR.

החברה גם הכריזה על שעון חכם חדש – Apple Watch Series 3, הכולל לראשונה דגם סלולרי, הכולל מודם סלולרי מובנה. השעון החדש יציג את דופק הלב כבר בהרמת יד, במסך הראשי – ויבצע גם מדידה בזמן מנוחה. הדגם הסלולרי מאפשר למשתמש להשתמש באפליקציות השעון עם קישוריות מלאה ועצמאית לאינטרנט, ללא צורך בחיבור מתמיד בין השעון לאייפון. השעון הסלולרי יתבסס על ה-eSIM – הסים האלקטרוני-הוירטואלי החדש, המובנה בתוך השעון ולא ניתן להחלפה. החלפה בין מפעילי סלולר בסים האלקטרוני מתבצעת דיגיטלית, בצורה וירטואלית ומרוחקת – ללא צורך בכרטיס פלסטיק כמו בסים הרגיל. בשלב זה, תמיכת מפעילי סלולר ב-eSIM מוגבלת מאוד ולכן השימוש בשעון החדש מוגבל כרגע רק למפעילי סלולר התומכים בסים הוירטואלי החדש.