ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

NetApp מציגה פתרונות ניהול אנליטי, ממשיכה להוביל את מהפכת הפלאש ומקדמת תשתית HCI מכונסת

חברת NetApp האמריקאית, המובילה בפתרונות לניהול ואחסון נתונים, השיקה פתרונות חדשים לניהול נתונים אנליטיים ופתרונות חדשים בתחום האחסון. בנוסף, החברה הודיעה על השקת פתרונות בתחום ה-Big Data Analytics, בין השאר, פתרון תומך NVMe הראשון שזמין בשוק ופתרון תשתית אחודה של החברה.

שוחחנו עם ג'ון רולאסון מחברת NetApp, אשר החל את דרכו בחברה בצוות השיווק של המטה האזורי (EMEA) לפני יותר מעשור. בשנת 2014 עבר רולאסון לעבוד בחברת SolidFire האמריקאית אשר התמחתה בפתרונות אחסון מבוססי פלאש. בשנת 2016 רכשה NetApp את SolidFire בסכום של כ-870 מיליון דולר ורולאסון מצא את עצמו שוב ב-NetApp, הפעם בתפקיד מנהל שיווק מוצרים גלובלי, בתחום הפתרונות והמוצרים ("לדור הבא של מרכזי הנתונים"). למרות שהמטה הראשי של NetApp נמצא בקליפורניה, רולאסון מנהל את פעילות שיווק גלובלית מסניף החברה בבריטניה.

רולאסון מציין כי קיים טרנד בתחום ה-IT לפתרונות יותר גמישים, שהם יותר Agile, מחוץ לשטח הארגון ובתוך שטח הארגון. הלקוחות רוצים פתרונות יותר פשוטים, יותר קלים לניהול, המכונסים יחד בצורה שלובה ולא כפתרונות בדידים ונפרדים. הוא מציין כי פתרונות ה-HCI (ה-Hyper Converged Infrastructure) מסמנים עליית מדרגה בצרכים הללו. במעטפת שכזו, כל פתרונות האחסון והרשת מאוגדים יחד והארגון יכול לצמוח עם יכולות ה-IT בצמוד לצמיחה בצרכי הארגון. המעבר ל-HCI מחולל שינוי גם ב-NetApp מספקית אחסון לספקית פתרונות תשתית, המציעה ללקוחות פתרון כולל ומקיף יותר, בשילוב עם פתרונות עם VMware. החברה גם הודיעה על שיתוף פעולה מעמיק עם מיקרוסופט והרחבת היצע פתרונות הענן באמצעות פלטפורמת Windows Azure.

רולאסון מציין כי "הנתונים עדיין המרכיב הכי חשוב במרכז הנתונים, זה לא ניתן "לבנות מחדש" או להחליף. הרבה אנשים תופסים את הנתונים כ"נפט" של העולם החדש, המצרך הכי חשוב. לכן, המיקוד שלנו כחברה הוא בנתונים עצמם. היכולת לאחסן בצורה את הנתונים הללו, היכולת להעביר אותו ממקום למקום בין ענני תקשורת ולבקר עליו בכל מקום שתרצה לאחסן אותו וכמובן היכולת לאבטח אותו. זה העתיד שלמעשה NetApp מכוונת עליו, תוך הסתכלות גמישה על ניהול ואחסון חכם של הנתונים, לא ב"קופסה מסורתית".

באשר לכמויות הדאטה המצטברות ברחבי העולם, רולאסון מציין כי המגמה רק תלך ותמשיך והאפשרות שלנו לשלוט בכמות הדאטה שנוצרת בעולם פשוט לא תיקרה. לתפיסתו, העולם ימשיך להיות מוצף בדאטה והמיקוד יעבור לצרכים של ניהול הדאטה הזה ופחות ביכולת שלנו להעביר דאטה (רוחב פס וכו'). הרעיונות של צמצום דאטה לא באמת עובד, אנשים לא רוצים למחוק דברים, כי הם לא ממש בטוחים מתי הערך של אותם נתונים יתעורר שנים קדימה. למזלנו, טוען רולאסון, פתרונות האחסון ממשיכים להתפתח בקצב מהיר, באופן שעונה לצרכים הגוברים של המשתמשים. הוא מציין כי כל המעבר של התעשייה לאחסון פלאש, הופך את זה ליעיל יותר ובהחלט תורם לשינוי הזה. יש כמובן פתרונות שדוחסים או מבצעים פעולות אחרות לשיפור יעילות האחסון, אך בשורה התחתונה, כמות הדאטה רק גדלה ולא קטנה. רולאסון מציין לחיוב את תרומתה של ישראל לתעשיית האחסון והענן, בעיקר בתחום טכנולוגיות הענן, באמצעות משרדיה בפתח-תקווה אשר תורמים למאמץ בתחום המחקר והפיתוח.

מערכות אחסון חדשניות, מבוססות פלאש ויכולות לניהול מהיר, חכם וגמיש

החברה הציגה מערכת NetApp EF570 All-Flash, מערכת אותה מתארת החברה כמובילה בתעשיית האחסון מבחינת יחס מחיר/ביצועים (על פי מבחני הביצועים SPC-1 TM‎ ו-SPC-2 TM), מערכת NetApp E5700 Series hybrid-flash – מערכת Flash היברידית שמותאמת בצורה מושלמת ליישומים הארגוניים המודרניים, SANtricity Cloud Connector – מאפשר יכולות Data Fabric על-ידי אספקת גיבוי ושחזור חסכוניים בענן מתוך מערכות E/EF-Series, NetApp SANtricitry software, הכוללת שיפורי אבטחה דוגמת יומן ביקורת ובקרת גישה מבוססי-תהליכים, תמיכה ב-Active Directory, ומנהל מפתחות חיצוני, פתרון תשתית אחודה של NetApp עבור Data Analytics, המשלב את טכנולוגיות האחסון, העבודה ברשת והשרת החדשות ביותר.

"ארגונים המבקשים להפוך נתונים לתוצאות עסקיות בעלות ערך לעתים קרובות מתעכבים בשל תשתיות לא מספיקות, שאינן מתוכננות לעומסי עבודה עתירי-ביצועים", אמר גיא רחמים, CTO בנט-אפ ישראל. עוד הוסיף כי "ארגונים חסרים את המהירות הנדרשת לניתוח נתוני פלטפורמה שלישית ולהפקת תובנות חיוניות לעסק בזמן אמת והם יודעים שהוספת עדכונים יקרים על התשתית לא פותרת זאת. כדי להתמודד עם האתגר העסקי הזה, חברות צריכות פתרון שמציע את היחס הטוב ביותר בין מחיר לביצועים".

מערכת NetApp EF570 All-Flash היא מערכת אחסון בטווח הביניים אשר לטענת החברה, מציעה ביצועי תפוקה גבוהים פי 2 בהשוואה לגרסאות הקודמות. בפריסות, EF570 לכאורה מסוגלת לקצר את זמני עיבוד הווידאו בשיעור של עד 95 אחוזים, ובכך מפחיתה את משך ניתוח ערכות הנתונים משבועות לשעות, ומאיצה את זמני התגובה של עסקאות פיננסיות פי 4 בהשוואה למערכות אחרות – כך על פי טענת החברה.