ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

חברת yes משיקה את שירות הטלוויזיה המוזל שלה – STING TV; תאפשר ללקוח לבנות את החבילה שלו

בצעד היסטורי, חברת הלווין yes משיקה שירות טלוויזיה חדש ומוזל, תחת מותג נפרד (STING TV), המבוסס על תשתית האינטרנט. החברה תציע החל מהיום ממיר המבוסס על מערכת ההפעלה Android TV, בדומה לממיר שמציעה חברת פרטנר בשירות Partner TV.

שירות STING TV יכלול ערוצים בשידור חי, קטלוג VOD ויכולות הקלטה בענן (אחסון של עד 100 שעות). התמחור של השירות יהיה מודולרי – בהתאם לחבילות שהלקוח בוחר. הלקוח גם יכול להסיר או להוסיף חבילות בכל רגע נתון – ולשלם באופן יחסי.

חבילת הסדרות תעלה 39 ש״ח – ותכלול את הערוצים yesDrama, yesComedy, yesAction ו-yes דוקו HD
חבילת הסרטים – תעלה 39 ש״ח – ותכלול את ערוצי הסרטים yes 1-4
חבילת הילדים – 39 ש״ח ותכלול ערוצי ילדים כמו yes KidZ, בייבי, ניקולודיאון, הופ, ZOOM ועוד
חבילת המדע והטבע – 29 ש״ח – תכלול ערוצים כמו National Geographic ודיסקברי
וחבילת הספורט (הכוללת רק את ערוצי צ׳רלטון ספורט 1-4) – 67 ש״ח

החברה תציע באנדל של ערוצי הסדרות, הסרטים והילדים במחיר של 99 ש״ח. לקוחות חדשים יהנו מחודש ראשון חינם. חבילת ״ערוצים ישראלים״ (קשת 12, רשת 13, ערוץ עשר, כאן 11, ערוץ 20 וערוץ 24) תינתן חינם ברכישת חבילת ערוצים. בחברה מציינים כי הלקוחות יוכלו לבחור להירשם רק לחבילה בודדת, כמו חבילת מדע וטבע שעלותה 29 ש״ח. יש לציין כי הרכב ספריית ה-VOD ישתנה בהתאם לחבילות הערוצים שהלקוח מנוי עליהן.

החברה לא מציעה את ערוצי ספורט 5 ולא את ערוץ ONE. בחברת yes מצויים בסכסוך מתמשך עם חברת RGE, מפעילת ערוצי ספורט 5 וערוץ הילדים וזו כנראה הסיבה להיעדרות הבולטת של הערוצים מהשירות החדש.הממיר יוצע רק במודל רכישה ולא השאלה/השכר  – כך שהלקוחות יהיו מחויבים לרכוש אותו במחיר של 19.90 ש״ח כפול 24 חודשים, סה״כ כ-480 ש״ח. על הממיר הראשון יינתן זיכוי חודשי בחשבונית (של 19.90 ש״ח) כל עוד הלקוח מנוי פעיל בשירותי STING TV. על ממירים נוספים לא יינתן זיכוי.

מנויי השירות יוכלו ליהנות מכל התכנים גם באמצעות אפליקציה המותאמות לסארמטפונים וטאבלטים. לקוחות בעלי טלוויזיה חכמה או סטרימר המריצים את Android TV, יוכלו להוריד את אפליקציית STING TV וליהנות מהשירות ללא צורך בממיר. כל לקוח מוגבל לעד 3 ממירים ועד 4 מכשירים אחרים כמו סמארטפונים, טלוויזיות חכמות, סטרימרים וכו׳. הצפייה במכשירים אחרים, שאינם ממירי STING TV, מוגבלת לעד שני מכשירים במקביל (מתוך 4 מכשירים). בעתיד, החברה צפויה להציע את השירות גם לטלוויזיות חכמות של חברות כמו LG וסמסונג ואפליקציה למכשיר המדיה Apple TV.

חברת yes היא חלק מקבוצת בזק ובמסגרת המגבלות עליה לא מורשית למכור חבילת טריפל עם בזק. לכן, שירות הטלוויזיה החדש של yes נמצא בעמדת נחיתות מסוימת מול שירותי הטלוויזיה של סלקום ופרטנר, נמכרים בעיקר במסגרת חבילת טריפל הכוללת שירותי אינטרנט וטלפוניה קווית לבית. מכיוון ששירותי טלווזיה כמו STING TV ממילא זקוקים לאינטרנט, אין באמת טעם לרכוש אותם כמוצר בודד בנפרד מתשתית אינטרנט.