ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

פרטנר בשיתוף פעולה עם Apple Music: תעניק ללקוחותיה 6 חודשי חינם ותאפשר תשלום בחשבונית

אחרי שיתוף הפעולה של פרטנר עם נטפליקס, החברה משיקה היום שיתוף פעולה חדש, עם חברת אפל העולמית, לטובת לקוחות הסלולר שלה. פרטנר למעשה הופכת לאחת ממפעילות הסלולר הבודדות בעולם המשווקת את שירות המוסיקה של אפל – Apple Music, בהסדר בילינג. במסגרת שיתוף הפעולה, לקוחות הסלולר של פרטנר, לרבות מנויי המותג המוזל 012 מובייל, יוכלו להירשם באתר הייעודי ולקבל 6 חודשים מתנה בשירות המוסיקה Apple Music. בתום 6 חודשי הטבה, הלקוח ישלם על השירות את המחיר החודשי הרגיל שלו (19.90 ש"ח) – באמצעות החשבונית החודשית של פרטנר ולא דרך אפל. את ההטבה של פרטנר ניתן לנצל באופן חד-פעמי, לכל מנוי. את ההטבה יכולים לנצל גם לקוחות המחזיקים במכשיר אנדרואיד. במסגרת שיתוף הפעולה, פרטנר לא תחייב את לקוחותיה על צריכת דאטה בשירות Apple Music, כך שלקוחותיה יוכלו להאזין לשירים בשירות ללא הגבלה, מבלי לחשוש שחבילת הגלישה תיגמר.

מימוש ההטבה של פרטנר לא מבטל את הזכות של הלקוח ליהנות מ-3 חודשי חינם שאפל מעניקה ללקוחות חדשים הנרשמים ישירות אצלה. כדי ליהנות גם מ-3 חודשי חינם שמעניקה וגם מ-6 חודשי חינם שמעניקה פרטנר, יש להירשם קודם כל ישירות דרך אפל וליהנות תחילה מ-3 חודשי החינם שמעניקה אפל ללקוחות חדשים. רק לאחר שניצלתם את ההטבה שמעניקה אפל למנויים חדשים, עליכם לבצע ניתוק מהשירות ולהתחבר אליו מחדש באמצעות פרטנר וליהנות מ-6 חודשי חינם נוספים.

הסדר התשלום באמצעות החשבונית החודשית של פרטנר תקף רק לגבי מנוי חודשי רגיל (19.90 ש"ח) של Apple Music ולא למנוי שנתי או מנוי משפחתי המוצעים רק ע"י אפל בצורה ישירה. המנוי המשפחתי שמוצע ישירות ע"י אפל, שעלותו 29.90 ש"ח לחודש, מאפשר לעד 6 חשבונות Apple ID נפרדים ליהנות מהשירות (בכפוף להפעלת שיתוף חשבון Family Sharing). המנוי השנתי, שעלותו 199 ש"ח לשנה (בתשלום מראש), מציע ללקוח 12 חודשי שירות בעלות של 10 חודשים ובחישוב חודשי מוזיל את התשלום על השירות לכ-16.5 ש"ח. במדינות מסוימות (לא כולל ישראל), אפל מציעה גם מנוי סטודנט המעניק לרוב הנחה של כ-50% בתשלום החודשי. כאמור, כל אלו אינם מוצעים ללקוחות פרטנר הבוחרים לשלם על השירות באמצעות החשבונית החודשית.

על פי ההערכות, לפרטנר אין בלעדיות בכל הקשור לשיתוף הפעולה שלה עם Apple Music, אך ספק אם מפעילות הסלולר המתחרות בכלל מעוניינות בשיתוף פעולה דומה לאור העובדה שיש להן שירותי מוסיקה עצמאיים. פרטנר שיווקה בעבר שירות מוסיקה עצמאי במתכונת סטרימינג, תחת השם My Beat, אך הוא לא התרומם ולכן נותרה ללא שירות מוסיקה. זאת אולי הסיבה שהובילה את פרטנר לשיתוף הפעולה עם אפל, שככל הנראה מעניק לה נתח מכל מנוי משלם. לסלקום לעומת זאת יש שירות מוסיקה עצמאי תחת השם "ווליום" הזוכה להצלחה מוגבלת מאוד (ניתן בחינם בתוך ממירי סלקום tv) בעוד שפלאפון משווקת את שירות המוסיקה שלה Musix – הנחשב בינתיים לשירות המוסיקה המצליח ביותר בישראל.

ניתן להניח כי לא יעבור זמן רב עד ש-Apple Music, המונה יותר מ-30 מיליון מנויים מרחבי העולם, יהפוך לשירות המוסיקה הפופולרי ביותר בישראל. לאחרונה הושק בישראל שירות המוסיקה הצרפתי Deezer (המונה כ-6 מיליון מנויים גלובלית) ובתחילת 2018 צפוי שירות המוסיקה השבדי הפופולרי Spotify לפעול בישראל. ספוטיפיי מציע מנוי מוגבל בחינם על בסיס פרסומות ומנוי פרימיום בתשלום חודשי. מתוך 140 מיליון משתמשים פעילים שיש ל-Spotify ברחבי העולם, כ-60 מיליון מתוכם הם מנויים משלמים – מה שהופך אותו לשירות המוסיקה הגדול ביותר בעולם.

שיתופי פעולה בין אפל למפעילות סלולר, המאפשר ללקוחות לשלם בחשבון הסלולר, מתקיימים עם מספר מצומצם של מפעילות בעולם. מפעילות סלולר נבחרות גם מאפשרות למנויים שלהן לשלם על רכישות ב-AppStore באמצעות חשבון הסלולר החודשי. אפל גם מאפשרת למפעילות סלולר המשתפות איתה בנושא Apple Music, לשלב את השירות כחלק מחבילות הסלולר שהן מוכרות. לא ברור האם גם פרטנר תציע בעתיד חבילות סלולר המשלבות מנוי Apple Music, אך זאת לא תהיה הפעם ששילוב של שירות מוסיקה בחבילת סלולר מוצע בארץ. פלאפון שילבה לאורך השנים את שירות המוסיקה שלה Musix במגוון רחב של חבילות סלולר (תחת המותג פלאפון ו-hii mobile) וכיום היא מאפשרת בחבילות הדגל שלה להצטרף לחבילת שירותים, הכוללת בין השאר גם את musix, בעלות חודשית מוזלת של 4.90 ש"ח.

אם פרטנר אכן תשלב את שירות Apple Music בחבילות שלה או תציע את השירות במחיר מוזל, היא תוכל להשתמש ב-Apple Music כאמצעי להגברת נאמנות הלקוחות.

לרישום להטבת 6 חודשי Apple Music חינם ללקוחות המותג 012 מובייל

לרישום להטבת 6 חודשי Apple Music חינם ללקוחות המותג Partner