ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

200 מגה להמונים: הוט מציעה תשתית 200 מגה ב-65 ש"ח בלבד

חברת הוט, שבקרוב מאוד תשנה את שמה לאלטיס, השיקה מבצע חסר תקדים לתשתית אינטרנט במהירות של עד 200 מגה: 65 ש"ח לחודש למשך שנה. המחיר כמובן לא כולל ספק אינטרנט. המחיר המוזל עם התקנה חינם – מוצע בלעדית למצטרפים באתר החברה, בעוד שבמוקד הטלפוני החבילה מוצעת במחיר של 69 ש"ח. המחיר כולל השאלת נתב-מודם WiFi. חבילת 200 מגה בהוט כוללת קצב העלאה של עד 5 מגה.

חברת הבת, HOTnet, מציעה ספק אינטרנט במהירות 200 מגה במחיר חודשי של 20 ש"ח. המצטרפים להוט-נט באתר החברה יקבלו 4 חודשים ראשונים ללא תשלום. מי שלא מעוניין להתקשר בנפרד עם ספק אינטרנט, יכול לקחת מהוט חבילת 200 מגה משולבת ספק אינטרנט במחיר התחלתי של 90 ש"ח (לספק האינטרנט ITC).

החבילה החדשה של הוט מעידה על שינוי באסטרטגיה של החברה, שלא נלחמת רק על לקוחות טריפל אלא גם מתחילה להיאבק על כל לקוח בשוק האינטרנט – בצורה עצמאית ונפרדת, גם במחיר של פגיעה אפשרית בעסקי הטלוויזיה שלה. הוט למעשה הופכת בימים אלו את ה-200 מגה לסטנדרט החדש מבחינתה. גם חבילות טריפל חדשות שהחברה השיק האחרונה ללקוחות חדשים וקיימים כבר מציעות מהירות מובנת של עד 200 מגה.

לא ברור מה הוביל את החברה להשיק את המבצע החדש אך ייתכן כי הנהירה הגדולה של לקוחות לעבר תשתית בזק, באמצעות השוק הסיטונאי וחברות הטלוויזיה החדשות (פרטנר וסלקום), שינה את מאזן הכוחות והותיר את הוט מדממת בזירת האינטרנט.  הפתיחה הצפויה של רשת הוט לשיווק סיטונאי ע"י ספקיות אינטרנט היא כנראה הטריגר המשמעותי מאחורי המבצע החדש. במסגרת השוק הסיטונאי, חבילת 200 מגה ברשת הוט אמורה להיות מוזלת, לאחר שבמשך שנים, הוט הותירה את חבילת ה-200 מגה במחירים גבוהים ולא נגישים של מעל מ-150 ש"ח ויותר.

ייתכן כי ההיערכות הגוברת של בזק להשקת מהירויות גבוהות, הכוללת בין השאר השקת נתב חדש ומתקדם פרי פיתוחה, הובילה את הוט לצאת למלחמה. הוט, כמו בזק, מתמודדת גם עם חברת Unlimited הפורשת באיטיות תשתית סיבים אופטיים וייתכן כי המבצע החדש נועד גם לתת מענה מסוים ל-Unlimited ולאפשרות שאחת מחברות התקשורת הקיימות תרכוש אותה.

אנחנו היינו שמחים לראות את הוט משיקה חבילת 200 מגה מעודכנת עם קצב Upload של 20 מגה לפחות, כזה שיתאים לעידן החדש של רשתות חברתיות ושירותי הענן עם הצורך התמידי לשתף ולגבות תכנים.