ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

אתר yad2 משיק אפליקציה לבדיקת תקינות הסמארטפון המשומש – TestM

אתר yad2 השיק אפליקציה לבדיקה של תקינות סמארטפונים המכונה TestM. האפליקציה פותחה ע"י חברת ישראלית-אמריקאית והיא מופצת בבלעדיות בישראל ע"י אתר yad2, המשמש שותף של החברה בארץ. האפליקציה מוצעת להורדה בחינם למכשירי אנדרואיד ואייפון והיא מאפשרת לבדוק את תקינות הרכיבים השונים במכשיר, בצורה ידידותית וקלה. במידת הצורך, האפליקציה מפנה את המשתמש למעבדות תיקונים הסמוכות לביתו.

באתר yad2 ציינו כי מדי שנה נמכרים באתרים סמארטפונים בשווי של יותר מ-100 מיליון ש"ח, בהיקף של 8,000 עד 10,000 מכשירים מדי חודש. לטענת האתר, מחירו הממוצע של מכשיר הנמכר באתר עומד על 1,365 ש"ח, כאשר בראש הרשימה נמצאים האייפון 7 פלוס והאייפון X, הנחשבים למבוקשים ביותר כרגע באתר. האתר גם חושף את נתוני הגלישה שלו עם מעל 16 מיליון ביקורים בחודש (524 אלף מבקרים מדי יום), מתוכם כ-633 אלף גולשים שונים מעוניינים לרכוש סמארטפון באתר מדי חודש.

בתום תהליך הבדיקה באפליקציה, מופק דו"ח תקינות אלקטרוני אותו ניתן לשתף באתר yad2 או ישירות עם הקונה הפוטנציאלי. לכל דו"ח יוקצה מספר ייחודי והקונה יוכל לצפות בפרטי הדו"ח ובכך להפחית מהחשש שלו לגבי רכישת המסארטפון המשומש. אפליקציית TestM מבצעת בדיקת תקינות של רכיבים רבים, לרבות מסך המגע, המצלמות, החיישנים השונים, המיקרופון, הרמקול, מקלט ה-GPS, רכיבי התקשורת השונים (wifi\bluetooth), חיישן הרטט, שקע הטעינה וכו'. האפליקציה לא בודקת בשלב זה את תקינות ובריאות הסוללה, אשר נשחקת לאורך זמן ונחשבת לנקודת החולשה הגדולה במכשירים משומשים. בחברת TestM הבטיחו כי פתרון לבדיקת הסוללה יוצע בהמשך.

באתר yad2 מקווים כי האפליקציה החדשה תסייע הן לקונים והן למוכרים להגביר את הביטחון ולהפוך את העסקה לבטוחה יותר לכאורה. בפועל, לא ברור כמה אפליקציית TestM תוכל באמת לתת שקט נפשי לקונה, עד כמה היא באמת תוכל לזהות פגמים ותקלות במכשיר ועד כמה נוכלים יוכלו להערים עליה כדי למכור מכשירים תקולים לצרכנים תמימים. בחברה מציינים כי הבדיקה לא מחליפה בדיקה ויזואלית כמובן. לטעמנו, אסור לקונה להסתמך על הדו"ח המופק באפליקציה והמלצתו החמה היא תמיד לבדוק את המכשיר בצורה מלאה – הן ויזואלית והן באלמנטים מהותיים כמו היכולת לבצע שיחות, לצלם ולגלוש בצורה תקינה. במכשירים יקרים, שעלותם מעל 2,000 ש"ח (כמו אייפון X) אנחנו בהחלט נמליץ לגשת עם המכשיר המיועד למעבדה מקצועית על מנת שזו תערוך בדיקה למכשיר טרם הרכישה.

להורדת האפליקציה לאייפון >

להורדת האפליקציה לאנדרואיד >