ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

חברת Western Digital משיקה בישראל את כונני הענן החדשים שלה: My Cloud Home

חברת האחסון הגדולה בעולם Western Digital, המחזיקה כיום גם במותג SanDisk, השיקה בישראל את סדרת כונני האחסון החדשים שלה בתחום הענן הפרטי – My Cloud Home. הכוננים מאפשרים למשתמש לאחסן קבצים ותכנים ולגשת אליהם מכל מקום, באמצעות אתר האינטרנט והאפליקציה הסלולרית של השירות. כך למעשה, המשתמש יכול ליצור ענן פרטי, ללא עלויות אחזקה חודשיות תוך שמירה על פרטיות גבוהה.

הסדרה החדשה משווקת בנפרד מסדרת ה-My Cloud הישנה והיא מוצעת במסגרת פלטפורמה חדשה של החברה, הכוללת גם אפליקציית My Cloud Home חדשה וידידותית יותר.

הסדרה החדשה כוללת תהליך התקנה מהיר ופשוט יותר, אותו ניתן לבצע רק באמצעות הסמארטפון וללא צורך בגישה למחשב שולחני. מעבר לאפליקציה סלולרית מחודשת, הסדרה החדשה מציעה גם תוכנת ניהול חדשה המפשרת גישה פשוטה יותר לכונן הרשת. הסדרה החדשה גם כוללת עדכוני תוכנה אוטומטיים כך שהמשתמש לא צריך לבדוק ולעדכן את תוכנת הכונן בצורה ידנית.

הסדרה החדשה כוללת גם עיצוב מרוענן, המשלב צבע כסוף ולבן. הכוננים החדשים גם כולל ביצועים משופרים – באמצעות מעבד 4 ליבות עוצמתי במהירות של עד 1.4GHz של חברת Realtek וזיכרון RAM בנפח 1GB. זאת, בהשוואה לסדרת ה-My Cloud המקורית, אשר פעלה באמצעות 256 עד 512 מגה זיכרון RAM ומעבד ליבה כפולה בסיסי יותר (במהירות של עד 650MHz ועד 1.3GHz).

ה-My Cloud Home בגירסת כונן יחיד תימכר ב-799 ש"ח לגירסת ה-2TB. בנוסף, יוצעו דגמים נוספים עם נפחים מוגדלים – הן בגירסת כונן בודד (עד 8TB אחסון) והן בגירסת כונן כפול (עד 16TB אחסון).

בנוסף, החברה הציגה בארץ את ה-Extreme Portable SSD (תחת המותג SanDisk) המציע אחסון פלאש של 1TB במארז קומפקטי ונייד במיוחד. מחירו בישראל יעמוד על 449 ש"ח (לנפח 1TB). בנוסף, החברה הציגה את ה-iXpand Base, המאפשר למשתמשי אייפון לבצע גיבוי של תכני המכשיר בזמן טעינה. מוצר זה נמכר בארץ במחיר של 299 ש"ח לנפח של 32GB ומיועד בעיקר לדגמי אייפון ישנים יותר כמו אייפון 5, 5S, 6 ו-6S – עם אחסון פנימי מוגבל.

החברה גם הדגימה את כונן ה-Wireless SSD החדש הכולל מארז עמיד, עם עמידות מוגבלת בפני נפילות, אבק ומים, לטובת צלמים מקצועים וחובבים היוצאים לצילומי שטח. מוצר זה יימכר ב-549 ש"ח לגירסת 256GB. החברה גם הודיעה כי כרטיס ה-microSD החדש, בנפח 400GB ובדרגת A1 (לביצועים גבוהים באפליקציות), יימכר בארץ במחיר רשמי של 1190 ש"ח.