ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

וואווי חושפת את מכשירי הדגל החדשים שלה: P20 ו-P20 Pro

יצרנית הסלולר הסינית Huawei חושפת באירוע מיוחד בפריז את מכשירי הדגל החדשים שלה – ה-P20 וה-P20 Pro.

ה-P20 מצויד במסך 5.84 אינץ' בעוד שדגם ה-P20 Pro כולל מסך 6.1 אינץ' – שניהם ברזולוציית Full HD 1080p. בשני המכשירים משולב המעבד העוצמתי החדש של חברת הבת HiSilicon מדגם Kirin 970, המשלב 4 ליבות חזקות 2.4GHz עם 4 ליבות חסכוניות 1.8GHz.

ה-P20 (הרגיל) כולל מצלמה הכוללת 2 עדשות: 12 מגה-פיקסל עם מנגנון אופטי לייצוב תמונה לצד עדשה נוספת של 20 מגה-פיקסל. מפתח הצמצם f/1,7 מאפשר כניסת אור, לשיפור התאורה במצבי צילום חשוכים. דגם ה-P20 Pro לעומת זאת, כולל מצלמה בעלת 3 עדשות – לראשונה במכשירי סלולר: עדשה ראשונה עם 40 מגה-פיקסל, עדשה נוספת עם 20 מגה-פיקסל ועדשה שלישית עם 8 מגה-פיקסל. השילוב הזה יאפשר למכשיר להציע למשתמש זום אופטי X3 וזום היברידי של עד X5.

בשני המכשירים מצלמה קדמית 24 מגה-פיקסל, כניסת USB Type-C, חריץ הרחבה לכרטיסי זיכרון microSD וקורא טביעות אצבע ביומטרי. בנוסף, שניהם כוללים מנגנון לזיהוי פנים, לטובת פתיחת נעילת המכשיר. הם מריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.1 (Oreo) עם ממשק המעטפת העדכני של וואווי – EMUI 8.1.

ה-P20 יוצע עם 4GB זיכרון RAM בשילוב עם 64GB זיכרון אחסון או עם 6GB זיכרון RAM בשילוב עם 128GB אחסון. דגם ה-P20 Pro יוצע עם 6GB זיכרון RAM ו-128GB נפח אחסון.

בסוף שנת 2016 רכשה קבוצת אלקטרה את חברת אלפא טלקום, אשר שימשה לעד לאותה תקופה כיבואנית הרשמית של Huawei בישראל. מאז הספיקה אלקטרה למזג את אלפא טלקום לתוך חברת בת חדשה – "אלקטרה תקשורת", אשר קיבלה לידיה את היבוא של מכשירי הסלולר מבית Huawei וסוני.

לפני מספר שבועות, חלה התפתחות דרמטית וחברת Huawei העולמית ככל הנראה החליטה לקחת מאלקטרה תקשורת את הזיכיון ליבוא ושיווק מכשירי Huawei בישראל ולהפסיק את שיתוף הפעולה בין הצדדים. בשבועות האחרונים החברה מינתה נציג מקומי זמני, אך עתיד פעילותה עדיין לא ברור. להערכתנו, החברה תבחר בסופו למנות יבואנית חדשה, במקום אלקטרה, אך עד שזה ייקרה קשה לנו להעריך איך ומתי יגיעו דגמי ה-P20 החדשים לישראל.

הכתב היה אורח חברת Huawei בפריז