ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

הוט מובייל משיקה חבילת סלולר חדשה, הכוללת שימוש ב-WhatsApp בחו"ל

חברת הסלולר הוט מובייל ממשיכה לשלב שימושי חו"ל בחבילות שהיא משווקת – והפעם, החברה השיקה חבילת סלולר "ללא הגבלה"  – הכוללת גם 50MB לשימוש יומי בחו"ל באפליקציית WhatsApp. החבילה החדשה, העונה לשם "משתלם 100GB", כוללת גם 100GB נפח גלישה בישראל ו-300 דקות שיחה מהארץ לחו"ל (ליעדים נבחרים) ועלותה 39 ש"ח לחודש, למשך שנה (בתום שנה 109 ש"ח). נפח הגלישה היומי לשימוש בחו"ל (50 מגה) הינו ייעודי אך ורק לאפליקציית WhatsApp (במדינות נבחרות), כך שבמידה והלקוח בוחר שלא לרכוש חבילת חו"ל, כל האפליקציות האחרות תהיינה חסומות לשימוש בחו"ל למעט WhatsApp.

הוט מובייל ערכה מחקר ממנו עולה כי מעל 70% מהישראלים עושים שימוש בהודעות WhatsApp בחו"ל וכ-60% עושים שיחות קוליות ב-WhatsApp בחו"ל. אין ספק כי WhatsApp הפכה לאפליקציית חובה בחו"ל, בדיוק כפי שהיא אפליקציית חובה בישראל – אך הגבלת השימוש ל-50MB לאפליקציית WhatsApp היא בעינינו דוגמית מתסכלת לכל היותר.

לטעמנו, הישראלים אוהב גם לגלוש להשתמש באפליקציות נוספות כמו פייסבוק, Google Maps, אינסטגרם וכו'. מעל הכל, נפח של 50 מגה לשימוש ב-WhatsApp הוא עשוי להיות מגביל במקרה של ריבוי שיחות, הודעות, תמונות וסרטונים. הוט מובייל מסרה לנו כי החברה עשתה בדיקה בפסח האחרון ומצאה כי 50 מגה ל-WhatsApp מספיק ליום אחד. גם אם כן, תחושת החרדה, שתמא תיגמר החבילה, עשויה להתעורר בזמן השימוש ולפגום בחוויה. הרי שבמקרה של סיום החבילה היומית, הלקוח יישאר "מנותק".

לצד חבילת ה-WhatsApp החדשה, החברה גם משווקת חבילת סלולר במחיר של 49 ש"ח, הכוללת 70GB גלישה בישראל ו-2GB גלישה במדינות נבחרות בחו"ל. נפח הגלישה לשימוש בחו"ל (2GB) מתחדש מדי חודש כל עוד הלקוח מנוי על החבילה. בנוסף, המנוי על חבילה ה-49 ש"ח, יהנה מתעריף מוזל של 89 אגורות בשיחות בחו"ל (יוצאות\נכנסות\מקומיות), במדינות נבחרות. מדובר באחת החבילות האטרקטיביות למרבים לטסים לחו"ל, שכן רכישת חבילת חו"ל בנפח 2GB כרוכה לרוב בעלות נוספת של 100-200 ש"ח מדי נסיעה.

גם גולן טלקום, מקבוצת אלקטרה, מציעה חבילת סלולר המשלבת שימושי חו"ל קבועים, עם 40GB לשימוש בישראל, שיחות "ללא הגבלה" מחו"ל לישראל במדינות נבחרות ו-6GB לשימוש במדינות נבחרות בחו"ל – במחיר חודשי של 99 ש"ח. כדי למנוע לקוחות מזדמנים על החבילה, גולן טלקום מגבילה את שימושי החו"ל בחבילה זו ל-2GB גלישה ל-100 דקות – במהלך 30 הימים הראשונים. במקביל, גולן טלקום מציעה בימים אלו ללקוחות המצטרפים לאחת מחבילות ה-Unlimited הרגילות של החברה (29-39 ש"ח): חבילת חו"ל עם 1GB מתנה לגלישה או חבילת חו"ל עם 500 דקות מחו"ל לישראל – במדינות נבחרות בחו"ל (למימוש חד-פעמי, בתוך שבועיים מרגע ההצטרפות).