ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

וואווי מחדשת את פעילותה בשוק הישראלי ומשיקה בצורה רשמית את דגמי ה-P20

יצרנית הסלולר הסינית Huawei (וואווי) הודיעה רשמית כי היא מחדשת את פעילותה בישראל, באמצעות שורה של מהלכים. כידוע, מזה חודשים ארוכים שהחברה לא פעילה בשוק בצורה רשמית, בשל החלטתה לקחת מחברת אלקטרה את הזיכיון ולשלול ממנה את הזכות לייבא ולשווק את מכשיריה בישראל. מכשירים מיבוא רשמי, שנמכרו בחודשים אלו, מקורם בעיקר במלאים שנותרו עוד בימי הזיכיון של אלקטרה.

כעת, וואווי מודיעה על כך שחברת CPM הישראלית תשמש כנותנת השירות הרשמית שלה בישראל (לעניין תמיכה, אחריות יצרן, חלפים, תיקונים וכו'), לצד מעבדות התיקונים של מפעילות הסלולר. החברה גם מינתה את באג, רונלייט ו-KSP ליבואניות רשמיות מטעמה, המורשות למכור ולהפיץ מכשירי Huawei מיבוא רשמי. החברה גם נמצאת במגעים מתקדמים עם מפעילות הסלולר הגדולות, על מנת שאלו תשמשנה כיבואניות למוצריה. בעקבות מינוי היבואניות, החל שיווק ה-P20 וה-P20 Pro בישראל מיבוא רשמי. ברשת KSP, ה-P20 מיבוא רשמי, נמכר במחיר של כ-2,700 ש"ח ואילו דגם ה-P20 Pro, נמכר במחיר של 3,400 ש"ח.

לא ברור בשלב זה, כיצד וואווי מתכוונת לרכז את ניהול הפעילות המקומית. האם החברה תמנה יבואן-מפיץ ראשי או שמא תפעיל משרד מקומי אשר ינהל את המכירה, השיווק וההפצה. לאחרונה, החברה שכרה את משרד יחסי ציבור לניהול תקשורתי ונראה כי חשוב לוואווי לא לוותר על השוק הישראלי, למרות היעדרותה הממושכת.