ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

וואווי חושפת בברצלונה סמארטפון מתקפל תומך רשתות דור חמישי – Mate X

יצרנית הסלולר הסינית וואווי מכריזה בתערוכת הסלולר העולמית בברצלונה על שורה של מוצרים חדשים, בראשם, ה-Mate X – סמארטפון מתקפל ראשון מתוצרתה, התומך ברשתות דור חמישי.

ה-Mate X כולל מסך מתקפל, כאשר הוא סוגר ומקופל הוא מציע תצוגה של 6.6 אינץ׳ וכאשר הוא הוא פתוח המשתמש נהנה מתצוגה טאבלטית של 8 אינץ׳. עוביו של המכשיר כשהוא פתוח – 5.4 מ״מ ו-11 מ״מ כשהוא מקופל. מערך הצילום נמצא בחלקו האחורי של המכשיר – והמצולם גם יכול לראות את עצמן על המסך כאשר המכשיר מקופל.

החברה הציגה דגם חדש ומתקדם יותר (גירסת 2019) של המחשב הנייד – ה-Mate X Pro. עם מסך מגע 13.9 אינץ׳ ברזולוציית 3000×2000 פיקסלים (3K), עם תצוגה מקסימלית ללא שוליים (91%) ויחס תצוגה של 3:2. המחשב החדש כולל גם תמיכה משופרת ב-WiFi בקצב של עד 1733Mbps ומחבר Tunderbolt 3 המציע קצב העברת נתונים של עד 40Gbps. המחשב ישווק עם מעבדי אינטל מהדור השמיני (עד i7) ומעבד גרפי של עד MX250 מבית Nvidia. המכשיר כולל תמיכה ברשתות דור חמישי ותמיכה ב-Dual SIM (סים ראשון בעד דור 5 וסים שני עד דור 4). המכשיר מצויד בסוללת 4500mAh והטענה מהירה של 55W להטענה של עד 85% בתוך 30 דקות בלבד. ה-Mate X ישווק החל מאמצע 2019 במחיר של 2300 אירו.

המחשב החדש כולל גם קורא טביעות אצבע בכפתור הכיבוי/הדלקה של המחשב ומערך רמקולים מרובע. החברה תציע יכולות NFC עם אפשרות לשיתוף מהיר של קבצים בין המחשב לסמארטפון (Huawei Share OneHop) ע״י הנחת הסמארטפון על גבי המחשב – בקצב מהיר של 30MB/s. המשתמש גם יוכל לבצע הקלטת מסך והעתקת טקסט מהמחשב לסאמרטפון ע״י הנחתו על גבי המכשיר. החברה גם תאפשר צילום מסך של המחשב הנייד ע״י החלקה על גבי מסך המגע עם 3 אצבעות.

החברה הודיעה כי תשיק גירסה חדשה של ה-MateBook 13 עם מסך מגע ודגם חדש – MateBook 14 עם מסך 14 אינץ׳ ברזולוציית 2K, מעבדי אינטל מהדור החמישי וסוללה המספקת עד 15 שעות צפייה בוידאו ועד 10 גלישה באינטרנט.

החברה הציגה באירוע גם מוצרי דור חמישי ראשון: מודם סלולרי ביתי (תומך WiFi 802.11ax), מודם סלולרי נייד (עם סוללת 8000mAh ומודם סלולרי ביתי המיועד לתלייה חיצונית.