ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

מחירי נטפליקס בישראל מתייקרים? נטפליקס: "מדובר בניסוי"

שלבינואר האחרון הכריזה נטפליקס על התייקרות מחירי החבילות שלה, עליית המחירים הגבוהה ביותר מאז הושק שירות התוכן שלה בעולם. בזמנו, לא היה ברור אם וכאשר ישראל תושפע מעליית המחירים, אך כעת, נראה כי משתמשים חדשים בישראל, המנסים להצטרף לשירות, נחשפים למחירים חדשים ויקרים יותר.

המחירים החדשים מופיעים כרגע רק בחלק מהמכשירים. באופן די מוזר, ראינו במכשירים שונים – מחירים חדשים שונים, אולי בגלל שהחברה עוד לא החליטה סופית על המחירים החדשים לשוק הישראלי. במכשירים מסוימים, התאפשר לנו להירשם על בסיס המחירים הישנים.

בדומה לחו"ל ועם היישום המלא של המחירים החדשים בישראל, התייקרות המחיר ללקוחות קיימים אמורה להיכנס לתוקף בצורה מדורגת, במהלך שלושת החודשים הקרובים.

בנטפליקס טענו בתגובה: "אנו בודקים מחירים שונים על מנת להבין יותר טוב איך צרכנים מעריכים את נטפליקס. לא כולם יראו ויעברו את הניסוי ויתכן כי מעבר לניסוי המחירים לא יעלו. המטרה שלנו היא לודא כי נטפליקס תמיד תהיה שוות ערך למחיר המוצע". כלומר, בנטפליקס טוענים כי לא בוצעה העלאת מחירים בפועל אלא מדובר בניסוי בלבד, שכנראה נועד לבדוק את תגובת השוק למחירים חדשים או לעלייה מתכוננת. בנטפליקס מתעקשים כי משתמש אשר ייצטרף לשירות יחויב בגין המחירים הישנים של השירות ולא כפי שמוצג באתר. ייקור של חבילת ה-4K ל-60 ש"ח, עשוי למתג את שירות התוכן של נטפליקס כיקר מאוד וכזה השם אותו מול שירותי טלוויזיה אחרים בשוק הישראלי, הנמכרים במחירים הנמוכים מ-100 ש"ח, כדוגמת שירות פרטנר TV (המוצע ב-69 ש"ח) או חבילות התוכן של STING TV, המוצעות במחיר התחלתי של 39 ש"ח.

המחירים הקיימים – נטפליקס ישראל:
חבילת SD בסיסית – 29.90 ש"ח (מכשיר אחד במקביל)
חבילת HD סטנדרטית – 39.90 ש"ח (עד שני מכשירים במקביל)
חבילת 4K פרימיום – 49.90 ש"ח (עד 4 מכשירים במקביל)

המחירים החדשים – כפי שנצפו באתר נטפליקס:
חבילת SD הבסיסית תישאר ללא שינוי או תעלה ל-32.90 ש"ח
חבילת ה-HD תעלה ל-44.90 ש"ח או 46.90 ש"ח
חבילת ה-4K תעלה ל-59.90 ש"ח או 60.90 ש"ח

בשורה התחתונה, מדובר בעליית מחירים של כ-15% ויותר בחבילות ה-HD וה-4K, שהם תוספת של כ-5 ש"ח במקרה של חבילת ה-HD או תוספת של 10 ש"ח לחבילת ה-4K.

לא ברור כיצד עליית המחירים תשתלב עם הטבת פרטנר, המבטיחה חצי שנה מתנה בשירות נטפליקס HD. מבחינה טכנית, את הטבת נטפליקס פרטנר מעניקה ללקוחות הטלוויזיה שלה בדמות זיכוי של 239.4 ש"ח בשירות נטפליקס, אך עם עליית המחירים, הזיכוי יאפשר ללקוח רק 5 חודשים בחבילת ה-HD של נטפליקס ולא שישה.

מחירי נטפליקס החדשים בישראל – מחירים שונים במחשב ובנייד
: