ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

פלאפון משיקה שירות WiFi Calling ותמיכה בשיחות קוליות על גבי דור רביעי

פלאפון משיקה היום את שירות ה-WiFi Calling המאפשר למשתמש לנהל שיחות על גבי רשת WiFi ובמקביל החברה מפעילה ברשת שלה את שירות VoLTE – המאפשר, במכשירים תומכים, לנהל שיחות על גבי רשת הדור הרביעי.

שירות WiFi Calling מסייע במקרים של בעיות קליטה בכך שהשיחה מועברת על גבי רשת WiFi אליה מחובר הסמארטפון. מדובר בשירות המוטמע בסמארטפונים נבחרים והוא מוצע ללא תשלום. השירות זמין היום גם בפרטנר וגם בהוט מובייל. אין צורך בהתקנת האפליקציה אלא רק בהפעלת השירות במכשיר ובקו.

שירות VoLTE לעומת זאת הוא שירות רשת, המאפשר למשתמש לנהל שיחות ״סלולריות״ על גבי רשת הדור הרביעי, שהיא כידוע רשת דאטה בלבד, בשונה מרשת דור שלישי, התומכת בצורה מסורתית גם בגלישה וגם בשיחות (מיתוג מעגלים) בצורה טבעית. טכנולוגיית VoLTE מאפשרת, במכשירים תומכים, להעביר את השיחה הסלולרית על גבי רשת הדאטה של LTE בשיחת VoIP מבלי שהמשתמש יחוש בהבדל.

השירותים החדשים בפלאפון, אשר הושקו כבר אצל המתחרות, מעידים על התקדמות השוק לעבר שירותי שיחה בשיטת המיתוג מנות (בתצורת דאטה), על אף שאמינות ויציבות השירותים הללו עדיין נמצאות בסימן שאלה ומשתמשים רבים חווים ניתוקים ובעיות בשירותים אלו.