ברוכים הבאים ל-pocket
תובנות ומבט מעמיק על צרכנות, סלולר, תיירות, שיווק, תקשורת וטכנולוגיה. ביקורות, דיווחים וניתוחים על מוצרים, שירותים, חוויות וחידושים לצרכן

סמסונג משיקה בישראל את סדרת הגלקסי S20 החדשה; המכירה תפתח ב-5 במרץ

חברת סמסונג השיקה בישראל את סדרת מכשירי הדגל החדשה של החברה, ה-Galaxy S20, הכוללת 3 מכשירים: הגלקסי S20, הגלקסי S20 פלוס והגלקסי S20 Ultra. בנוסף, הגלקסי Z Flip מושק בישראל, הפליפ המתקפל החדש, הנחשב לאחד הסמארטפונים היוקרתיים והנחשקים. בשלב זה, סמסונג פותחת רק את המכירה המוקמת (עם כרטיס זיכרון 128GB ואוזניות גלקסי Buds פלוס מתנה), בעוד שהמכירה הרשמית של סדרת הגלקסי S20 תפתח ב-5 במרץ, במקביל לשאר העולם. מכירת ה-Z Flip בישראל צפויה לאחר מכן, במחיר רשמי של 5,600 ש"ח. מחירו הרשמי של הגלקסי S20 יעמוד על כ-3,500 ש"ח, הגלקסי S20 פלוס יוצע במחיר רשמי של 3,900 ש"ח ואילו דגם האולטרה במחיר של 4,800 ש"ח. בפועל, כל משווק עשוי לקבוע מחיר שונה והפערים בין המשווקים עלולים להיות גדולים.

לצערנו, בסמסונג ישראל משיקים בארץ את דגמי הדור הרביעי הבסיסיים של הסדרה ולא את דגמי הדור החמישי. ברור שאין כרגע רשתות דור חמישי בישראל, אך בהתחשב שמכרז התדרים של הדור החמישי נמצא בשלבי סיום ורשתות דור חמישי צפויות לפעול בארץ בשנה הבאה, היינו מצפים שסמסונג תציע לקהל הישראלי מוצרים המציעים תמיכה בדור הבא של הסלולר. לא כולם מחליפים את הסמארטפון שלהם בכל שנה וצרכן המשלם כ-4,000 ש"ח על מכשיר סלולר מצפה שהוא יהיה רלוונטי גם בשנה הבאה. בסמסונג טענו כי לא ניתן להשיק מכשיר דור חמישי מבלי שמתבצעת התאמה של המכשיר לרשת המקומית.

בנוסף, סמסונג ישראל ממשיכה להתעכב עם השקת שירות התשלומים שלה, Samsung Pay, חרף הבטחות חוזרות מצד נציגי החברה לאורך השנים האחרונות. בהתאם להוראות בנק ישראל, מחודש הבא, כל כרטיס אשראי המונפק בישראל מחויב לתמוך בטכנולוגיית Contactless ואילו בחודש נובמבר השנה, בתי העסק הגדולים בישראל מחויבים לאפשר תשלום רק באמצעות הקלדת קוד סודי או בשיטת ה-Contactless (לעסקאות של עד 200 ש"ח). לאור ההנחיות החדשות, נראה כי עוד השנה ישראל תבצע תפנית חדשה במעבר שלה לעבר תשלומים חכמים כך שהחודשים הבאים מהווים הזדמנות אדירה מבחינת סמסונג להקדים את המתחרות ולהשיק את שירות ה-Samsung Pay, כדי לבסס את מעמדו של השירות כחלופה מרכזית לתשלום מהיר ונוח, על פני השיטה המסורבלת המחייבת הקלדת קוד סודי.

לראשונה בארץ, מכשירי הגלקסי S20 יושקו בצורה רשמית עם תמיכה בשני כרטיסי סים Dual SIM. ניתן להשתמש בננו-סים משני (במקום כרטיס זיכרון) או להשתמש ב-eSIM. עד כה מכשירי סמסונג עם תמיכת Dual SIM נמכרו בישראל על ידי יבואנים מקבילים ולא מיבוא רשמי של סמסונג ישראל. תמיכת Dual SIM תאפשר לצרכן להשתמש בשני קווים במקביל – כמו קו נוסף מהעבודה או סים זר בחו״ל – ובכך לחסוך את הצורך ברכישת חבילת חו״ל מחברת הסלולר שלו.

סמסונג הכריזה השנה כי תמשיך לייצר ולשווק את מכשירי הדור הקודם, סדרת הגלקסי S10, לצד סדרת ה-S20 כדי להרחיב את מגוון המוצרים שהחברה מציעה בשכבת המוצרים העליונה שלה ולייצר מטריצת מוצרים רב-תחומית ומשולבת, של מוצרי S20, S10 ו-Note. סמסונג כחברה מאז ומעולם דגלה באסטרטגיה של הצפת השוק במגוון רחב של דגמים, לכל סגמנט, צורך ותקציב. כעת, היא מאמצת חלק מהטקטיקות של המתחרות שלה כדי לייצר עושר סימולטני רוחבי של מוצרים מדורות שונים, על רקע העלייה של החברה למגרש הסופר-פרימיום עם השקת ה-S20 Ultra – הנחשב למוצר הדגל (בסדרת ה-S) המתקדם והיקר ביותר שהחברה השיקה בתולדותיה, שלא כמוצר נישתי או קונספטואלי. אך הגיוון הזה מייצר בלבול ומקשה על הצרכנים להבחין בין המוצרים השונים – לכן, סמסונג להערכתנו תאלץ לבחון איך היא ממשיכה לבסס לגיטימציה לסדרת ה-Note (אשר הפכה לשיווקית בעיקרה בזכות המותג החזק שלה), בעקבות חיסול הפער האמיתי בין סדרת ה-S לסדרת ה-Note, הן מבחינת יכולות והן מבחינת גודל מסך.

הגלקסי S20 הרגיל מצויד במסך 6.2 אינץ', הגלקסי S20 פלוס עם מסך 6.7 אינץ' ואילו דגם האולטרה כולל מסך ענק בגודל 6.9 אינץ'. כולם תומכים בקצב רענון של עד 120Hz. כל הדגמים כוללים מעבד Exynos 990 של חברת סמסונג (בדגם הישראלי/הבינלאומי), 128GB נפח אחסון פנימי, אפשרות הרחבה לכרטיסי זיכרון ו- 8GB זיכרון RAM (בדגם האולטרה 12GB).

בגלקסי S20 תמצאו מצלמה משולבת הכוללת עדשת 12 מגה-פיקסל ראשית עם מייצב תמונה אופטי ומפתח צמצם f/1.8, בשילוב עם עדשת צילום רחבה 12 מגה-פיקל, עדשת Telephoto ברזולוציית 64 מגה-פיקסל המציעה זום היברידי של עד X3 ומנגנון "זום סופר רזולוציה" של X30, בשילוב עם תמיכה בצילום וידאו 8K. בדגם הפלוס משולבת עדשה רביעית, המאפשרת צילומי פורטרט ועומק. שני הדגמים כוללים מצלמת סלפי 10 מגה-פיקסל, הממוקמת במרכז חלקו העליון של פנים המכשיר. דגם ה-S20 Ultra כולל עדשה ראשית משודרגת של 108 מגה-פיקסל עם מנגנון מתקדם לצילום בתנאי חשיכה לצד עדשת Telephoto פריסקופית של 48 מגה-פיקסל, המסוגלת להציע זום היברידי של עד X10 ומנגנון "זום סופר רזולוציה" של X100, לצילום מרוחק.

הגלקסי S20 סוללת 4000mAh, בגלקסי S20 פלוס סוללת 4500mAh ואילו דגם האולטרה עם סוללת 5000mAh. ה-S20 הרגיל והפלוס עם טעינה מהירה של עד 25W (עם מטען USB-C PD 25W תומך) ותמיכה בטעינה אלחוטית מהירה של עד 15W, בעוד שדגם האולטרה תומך בטעינה חוטית סופר-מהירה, של עד 45W וטעינה אלחוטית של 15W. כל דגמי ה-S20 תומכים בכרטיס ננו-סים רגיל או בכרטיס eSIM, אך לצערנו, חברות הסלולר בישראל עדיין לא מציעות תמיכה ב-eSIM עבור סמארטפונים (אלא רק שעונים חכמים, כקו משני).